Самооцінювання шкіл на Хмельниччині: які результати

Самооцінювання шкіл на Хмельниччині: які результати

У 2024 році 45 шкіл Хмельниччини розпочали самооцінювання своїх закладів за допомогою електронної системи EvaluEd. Загалом в системі зареєстровані всі заклади загальної середньої освіти області — це понад 520 шкіл.

Про це Суспільному розповіла начальниця відділу обласного управління Державної служби якості освіти Тетяна Дупляк.

За її словами, повноцінно система розпочала працювати на минулому тижні, а пілотний проєкт — наприкінці 2022 року.

Тетяна Дупляк
Начальниця відділу обласного управління Державної служби якості освіти Тетяна Дупляк. Суспільне Хмельницький

"Ми збираємо дані, які дають нам можливість проаналізувати, як функціонують заклади освіти в умовах воєнного стану. За допомогою цієї системи вивчали безпекову складову, готовність закладів освіти до роботи в очному режимі", — пояснила Тетяна Дупляк.

З її слів, система буде використовуватись Державною службою якості освіти і під час інституційного аудиту — зовнішнього оцінювання закладів освіти незалежними експертами на предмет дотримання вимог законодавства.

"Це зменшить суб’єктивізм експертів під час проведення інституційного аудиту. З іншого боку, це буде можливість на відстані отримати більше інформації і скоротити термін перебування членів експертної групи в закладі освіти", — зазначила посадовиця.

За словами директорки хмельницького ліцею №4 імені Павла Жука Олесі Прус, їх заклад став першим, який "пілотував" електронну систему самооцінювання EvaluEd у 2022 році.

Олеся Прус
Директорки хмельницького ліцею №4 імені Павла Жука Олеся Прус. Суспільне Хмельницький

"Робота платформи побудована на анонімних опитуваннях та анкетуваннях всіх учасників освітнього процесу: вчителів, батьків та учнів. Тобто, це безіменні були респонденти, де вони могли вільно висловлювати думку і давати об’єктивну оцінку. І при затраті мінімального часу ми помітили, що отримали максимум інформації різносторонньої, комплексної. А найбільшим позитивом було те, що для обробки цієї інформації потрібні лічені хвилини", — розповіла директорка ліцею.

Директор обласного департаменту освіти у 2014-2021 роках Олег Фасоля зазначив, що електронна система EvaluEd для шкіл є ефективною можливістю оцінювання та врахування проблем, над якими варто попрацювати. Проте автоматично якість навчання вона не покращує.

"Результат залежить від самого керівництва закладу, від прийняття управлінських рішень. Залучення до процесу оцінки здобувачів освіти, батьків є надзвичайно ефективним. Бо дуже часто оцінка закладу саме з точки зору педагогічних працівників є такою суб’єктивною. Насправді, саме здобувачі освіти найчастіше говорять найбільш правдиву інформацію", — додав Олег Фасоля.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок