У Хмельницькому освітяни обговорили створення безпечного середовища у школах

У Хмельницькому освітяни обговорили створення безпечного середовища у школах

У Хмельницькому відбулася зустріч педагогів з різних куточків України. Регіональна (не)конференція mini-EdCamp — шоста за рахунком. Цього разу освітяни вивчали та обговорювали питання можливості навчання у школах під час воєнних дій та, загалом, створення безпечного середовища для учнів у громадах.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла волонтерка проєкту, вчителька хімії хмельницького ліцею №3 Наталя Зима.

Спочатку панельна дискусія, потім знайомство зі спікерами експертних паралелей, а далі — робота по локаціях. Так у хмельницькому ліцеї №3 розпочали свою роботу вчителі — учасники mini-EdCamp. Сьогодні вони ділилися досвідом та вчилися створювати безпечне середовище під час навчання в умовах війни. До прикладу, директор інклюзивно-ресурсного центру із Полтави Сергій Зайцев розповідав вчителям, як себе мають поводити дорослі під час спуску в укриття з дитиною, про допомогу школярам з інвалідністю під час повітряних тривог.

"Живемо під час повітряних тривог, маємо на жаль трагічні випадки, коли були обстріли. Зрозуміло, що приміщення мусить бути підлаштоване для дітей з особливими освітніми потребами, для маломобільних груп населення".

Старший викладач кафедри психології та інклюзивної освіти Рівненського обласного інституту післядипломної освіти Андрій Озарчук та його колеги працюють за допомогою штучного інтелекту три роки.

"Вам буде надана бібліотека трошки пізніше. Є чудовий інструмент для початкових класів Автодрау. Ідеальний інструмент для вивчення комп’ютерної графіки".

Освітянин каже, є чимало інструментів, які можуть полегшити рутинну роботу педагога та стати незамінним помічником.

"Я продемонстрував кілька прикладів, як штучний інтелект може генерувати дидактичні матеріали, інтерактивні завдання, інтерактивні вправи, інструменти для створення фізкультхвилинок на уроках, інструменти для створення навчальних презентацій, інструменти для створювання оцінних тестів і багато іншого. Крім того, поділився досвідом впровадження різноманітних інструментів штучного інтелекту і їх можливостями використання на різних етапах уроку, навіть для різних навчальних предметів", — розповів Андрій Озарчук.

На mini-EdCamp приїхали вчителі практики з різних регіонів, розповіла координаторка проєкту mini-EdCamp, вчителька хімії хмельницького ліцею №3 Наталя Зима.

"От я сьогодні вперше від реальної живої вчительки почула про безпекову ситуацію у Харкові. Я почула думку вчителів і вчительок з Шепетівського району, в них також там дуже непросто. В нас є полтавчани, ви знаєте, що зараз ситуація там зовсім складна, і вони в цій ситуації навчаються. І в цій ситуації вони намагаються створити це безпечне середовище", — поділилася враженнями Наталя Зима.

Організаторка EdCampу, директорка ліцею №3 Олена Кенц каже, на сьогоднішню зустріч приїхали понад сто п’ятдесяти освітян із різних регіонів країни.

"Сьогоднішня тема стосується культури безпеки, стратегії та інструментів культури безпек. Це освітяни з Києва, Харкова, Херсона, зі Славути, Полтави…. І левова частина хмельничан".

За словами Наталі Зими, обмін думками педагогів проводиться вже вшосте.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок