"Зробімо крок до перемоги разом": історія 8-річної хмельничанки, яка пише книги й допомагає ЗСУ

"Зробімо крок до перемоги разом": історія 8-річної хмельничанки, яка пише книги й допомагає ЗСУ

8-річна Софія Подолянчук з Хмельницького з шести років займається літературною діяльністю
8-річна Софія Подолянчук з шести років займається літературною діяльністю, 2023, Хмельницький. Ольга Подолянчук

Восьмирічна Софія Подолянчук з Хмельницького з початку повномасштабного вторгнення допомагає Збройним силам України. Вона пише книжки. Гроші, отримані з їхнього продажу, віддає на потреби армії. Завдяки письменницькій діяльності Софії вдалось зібрати майже сорок тисяч гривень.

Про творчість, захоплення і волонтерство Софія Подолянчук розповіла Суспільне Хмельницький.

Софія Подолянчук з Хмельницького видала три книги
Софія Подолянчук видала три книги, 2023, Хмельницький. Ольга Подолянчук
"Я подумала, що треба допомагати ЗСУ. Вони неабияк на це заслужили, адже воїни без нас не впораються. Знаю, що багато моїх однолітків плели браслети, щось випікали, щоб збирати гроші для армії. Я захотіла займатись чимось новим, щоб не повторюватись, тому вирішила писати й видавати книжки, адже у мене були для цього напрацювання".

За словами мами Софії Ольги Подолянчук, донька придумувала історії ще з дитячого садочка.

"Спочатку я Софії розказувала казку на ніч, а потім вона — мені. Так ми помінялися ролями. Донька питала, про кого мені розповісти й починала оповідь, одразу її вигадуючи".

Софія Подолянчук розповіла, написала три книжки, серед яких "Мопсюня-мандрівниця, яка постійно бешкетувала", "Безголосий друг", "Чарівна істота на ім’я Луї".

Софія Подолянчук з Хмельницького отримала грамоту за волонтерство від Валерія Залужного
Софія Подолянчук отримала грамоту за волонтерство від Валерія Залужного, 2023, Хмельницький. Ольга Подолянчук
"За книгу "Мопсюня-мандрівниця, яка постійно бешкетувала" 2023 року я отримала відзнаку на міському літературному конкурсі "Чарослов". Маю багато грамот за те, що розповідаю вірші на конкурсах, активно читаю книги в бібліотеці. Наприклад, 2023 року посіла перше місце на всеукраїнському дитячо-юнацькому літературному фестивалі-конкурсі "Слово Нації". Також маю грамоту від Валерія Залужного за волонтерство".

Ольга Подолянчук зазначила, їм вдалось видати й продати майже 300 книг Софії. Дівчинка любить малювати, тому самостійно проілюструвала усі свої видання.

Софія Подолянчук з Хмельницького збирає гроші для ЗСУ, продаючи свої книги
Софія Подолянчук збирає гроші для ЗСУ, продаючи свої книги, 2023, Хмельницький. Ольга Подолянчук
"У друкарні допомогли видати три доньчині твори, за що ми дуже вдячні. З продажу книг Софії вдалось передати майже сорок тисяч гривень для ЗСУ. Усі гроші донька віддає у волонтерську організацію "Армія SOS". Зазвичай книги реалізовує під час благодійних заходів, де проводять збір коштів для військових, чи в місцевому парку, де самостійно їх продає. "Зробімо крок до перемоги разом" — девіз, яким керується Софія".

За словами Софії Подолянчук, наразі працює над написанням четвертої книжки "Безстрашна".

"Книжка "Безстрашна" — це історія про кицю, яка нічого не боїться. У мене є домашня улюблениця – кішка С'юзі. Вона — безстрашна, тому з'явилися ідеї написати про її пригоди".
Софія Подолянчук з Хмельницького читає вірш
Софія Подолянчук читає вірш на одному із благодійних заходів, де збирали гроші для допомоги військовим, 2023, Хмельницький. Ольга Подолянчук

Дівчинка розповіла, крім книг, пише вірші. Творчістю займається майже щодня.

"Книги пишу, коли в мене є натхнення, а воно є ледь не щодня. Працюю на комп’ютері. Для написання книжки приділяю пів години на день, віршика — кілька хвилин, рими — кілька секунд. Друзі й однокласники читають мої твори. Завжди дякують, кажуть, що вони класні і веселі".

Софія Подолянчук зазначила, любить не лише писати книги, але і читати їх. Крім того, вона відвідує заняття з театрального мистецтва.

Софія Подолянчук з Хмельницького відвідує театральну студію
Софія Подолянчук відвідує театральну студію, 2023, Хмельницький. Ольга Подолянчук
"Моя улюблена серія книг — "Лотта та її катастрофи" Аліс Пантермюллер, подобається творчість Лесі Українки. З радістю беру участь у театральних постановках, не боюся сцени й люблю співати".

За словами Софії, займаючись у театральній студії, також долучається до збору коштів для військових під час виступів у благодійних показах вистав.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок