20 волонтерів і благодійників Хмельниччини нагородили відзнакою "Плащ святого Мартина"

20 волонтерів і благодійників Хмельниччини нагородили відзнакою "Плащ святого Мартина"

Відзнака "Плащ святого Мартина"
Відзнака "Плащ святого Мартина", 19 квітня 2024, Хмельниччина. Тетяна Ярославська

У Полонному, що на Хмельниччині, започаткували відзнаку за безкорисливу і добровільну працю "Плащ святого Мартина". Сьогодні, 19 квітня, нею нагородили 20 волонтерів і благодійників Полонської громади, які з початку повномасштабного вторгнення допомагають військовим і внутрішньо переміщеним особам.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла начальниця відділу культури та туризму Виконавчого комітету полонської міської ради Тетяна Ярославська.

"З нагоди дня вдячності волонтерам, який відзначають в Україні й світі 20 квітня, Виконавчий комітет полонської міської ради затвердив положення про відзнаку Полонського міського голови "Плащ святого Мартина". Відсьогодні нагороду вручатимуть тим мешканцям громади, які добровільно роблять вагомий внесок у наближення нашої перемоги", — пояснила Тетяна Ярославська.

Начальниця відділу культури та туризму зазначила, у полонській громаді розвинений волонтерський рух.

Відзнаку "Плащ святого Мартина" отримали два народні аматорські гурти Полонного, які з початку повномасштабного вторгнення передали на потреби армії майже два мільйони гривень
Відзнаку "Плащ святого Мартина" отримали два народні аматорські гурти Полонного, які з початку повномасштабного вторгнення передали на потреби армії майже два мільйони гривень, 19 квітня 2024, Хмельниччина. Тетяна Ярославська

"У нас функціонує дві офіційні благодійні організації "Фонд добра Полонщини" і "Свідомі". Сьогодні ми відзначили 12 великих благодійників, кожний з яких, за власні кошти, наприклад, придбали для армії понад 60 автомобілів, і 8 волонтерів, які на громадських засадах долучаються допомагати усім, хто цього наразі потребує. Наприклад, у нас є два народні аматорські гурти, які декілька разів на тиждень збирають гроші своїм талантом. З початку повномасштабного вторгнення вони передали на потреби армії майже два мільйони гривень", — розповіла Тетяна Ярославська.

Відзнакою "Плащ святого Мартина" нагородили волонтерів і благодійників Хмельниччини
Відзнакою "Плащ святого Мартина" нагородили волонтерів і благодійників Полонного, 19 квітня 2024, Хмельниччина. Тетяна Ярославська

За її словами, відзнака "Плащ святого Мартина" — ручна робота. Її виготовили працівники полонської дитячої художньої школи. Назва нагороди пов’язана з історією Полонного. За часів правління князів Любомирських у 17-18 століттях святий Мартин був покровителем міста, крім того, його зображували на гербі.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок