"Родина для кожної дитини". На Хмельниччині розвивають сімейний патронат

"Родина для кожної дитини". На Хмельниччині розвивають сімейний патронат

13 громад Хмельниччини візьмуть участь у загальнонаціональному проєкті "Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату". Мета — розвиток патронатних сімей.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла регіональна координаторка міжнародної благодійної організації "Партнерство кожній дитині" в області Лілія Варгата.

За її словами, в області нині функціонує три патронатні сім’ї, ще дві — пройшли перший відбір.

"Патронатні сім'ї створюють, аби діти минали заклади несвободи й виховувались в родині. В Хмельницькій області досить мало таких сімей. Для них передбачена гуманітарна, матеріальна допомога в облаштуванні кімнат, ігрових зон для дітей".

Усього заявки на участь у проєкті надійшли від 39 громад Хмельниччини. Відібрали — 13, каже Лілія Варгата.

"Перший етап — подача заявки. Там заявники описували свою громаду, кількість дітей в закладі, названих сімей, дитячих будинків сімейного типу, патронатних сімей. Другий етап — в Києві при Мністерстві соцполітики благодійна організація обирала громади за кількістю будинків дитини".

За словами директорки обласного Департаменту соціального захисту населення Ірини Ковальчук, патронатна сім’я, яка надає послугу, отримує зарплату.

"На одну дитину в середньому отримують 23 тисячі гривень на місяць. Якщо дитина з інвалідністю — 26 тисяч на місяць, як мінімум. На кожну наступну дитину — ще 7 900 гривень на місяць. Але це цифри не остаточні й вони будуть значно збільшені у 2024 році, що передбачається у державному бюджеті".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок