Там мешкала лисяча родина. На Хмельниччині стару хату перетворили на туристичний об'єкт

Там мешкала лисяча родина. На Хмельниччині стару хату перетворили на туристичний об'єкт

На Хмельниччині хату, якій півтори сотні років, перетворили на туристичний об'єкт. Відреставрували її в Маліївцях чоловік та жінка: Андрій і Валерія. Тепер ця хата зветься "Садиба Андрія", розповів Суспільне Хмельницький господар. За його словами, хату та подвір’я привели до ладу три місяці тому, і тепер приймають тут туристів, бо їхня хата — це ще й музей старожитностей.

Хата, за словами господаря Андрія, належала двом хазяям-теслям та ковалям, які приїхали в Маліївці працювати на пана Орловського, тепер у власності його і дружини Валерії.

"Я з Київщини приїхала сюди, коли почалася війна. Якось потихеньку почали розвиватися, реставрувати це все і нам почало це подобатись. Вирішили дати нове життя цьому всьому, тому що історія — повинна запам’ятовуватися і передаватися від батька до дитини", — сказала дружина власника садиби Валерія Кобилянська.

"Там мешкала лисяча родина". На Хмельниччині стару хату перетворили на туристичний об'єкт
Старовинні речі в "Садибі Андрія", квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Матеріали для ремонту хати й підсобних приміщень, сказали господарі, використовували старовинні, а не сучасні. Тому "Садиба Андрія" — підсилення туристичного простору, розповідає заступниця директора малієвецького музею з наукової роботи Олена Радзивіл.

"Це така супертуристична родзинка. Господар, який викупив хату, дуже грамотно підійшов до ідеї оновлення цієї маєтності: використав природні матеріали й зберіг автентичність. Тут гарне ландшафтне розташування, і я вважаю, що це перлина для нашого села", — каже Олена Радзивіл.

Посередині хати — коптильня, що дуже нехарактерно для будинків середини XIX — початку XX століття на Поділлі, каже Олена Радзивіл.

"Там мешкала лисяча родина". На Хмельниччині стару хату перетворили на туристичний об'єкт
Господарі для туристів накривають столи з українськими стравами, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Валерія пригадала, що до того, як вони придбали будинок, в ньому мешкала лисяча родина, а старі дерев’яні меблі поїв шашіль. Таких сусідів довелося довго позбуватися, додає жінка: "Воно все випалювалося, лакувалось. Половина речей були тут, а половину ми привозили з різних сіл: від моєї бабусі, від бабусі чоловіка й все реставрували".

За її словами, тепер це — хата-музей місцевих старожитностей: "Це будинок-музей, сюди приїжджають люди відпочивати, тут можна зупинитись. Ми накриваємо українські столи й частуємо туристів автентичними стравами".

Директорка малієвецького музею Анастасія Донець розповіла: можливо, саме ця садиба стане локацією проведення гастрономічного батлу борщів "Зелений, білий, червоний". З її слів, з датою поки не визначилися, але це станеться незабаром.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок