"Познайомилися ми випадково. — Випадково не буває". Історія кохання довгожителів з Хмельниччини

"Познайомилися ми випадково. — Випадково не буває". Історія кохання довгожителів з Хмельниччини

Сімдесят один рік у шлюбі живе 102-річний Іван Чайка та його дружина — 90-річна Ніна. Пара зі Старокостянтинова, що на Хмельниччині.

Суспільному Хмельницький подружжя розповіли, в них є двоє дітей, четверо онуків і шестеро правнуків. Історія кохання довгожителів — в нашому матеріалі.

"Познайомилися ми випадково. — Випадково не буває", — з усмішкою Іван та Ніна згадують, як познайомилися на вечорницях у рідному Старокостянтинові.

"Постояли, побалакали, кажу: "Щасливо вам, я піду". А попереду хлопці, дівчата з моєї вулиці, пішли, поспівали. Я кажу: "Я піду", а Ваня каже: "Ні, ми тебе проведемо до хати". Провів мене. І як провів, так аж сюди завів, і все", — сказала Ніна Чайка.

Уже тоді, говорить Іван Чайка, зрозумів, що не хоче відпускати від себе майбутню дружину. Не жалкує про це і зараз: "Дай Боже, щоб кожен так прожив, як прожили ми. У нас дійсно було кохання, і ми ніколи не сварилися, ніколи не билися, ніколи не підіймав руку на неї".

Історія кохання довгожителів з Хмельниччини
Ніна показує фотоальбом, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

У шлюб пара вступила після восьми місяців знайомства в 1953 році. Разом будувалися і працювали на місцевому цукровому заводі, розповіла Ніна Чайка. Разом облаштовували побут.

"Я знала, що чоловік має бути нагодований, у нього має бути постіль. Він у мене не знав, коли дитина плаче, коли не плаче, коли спить, коли не спить. Це я все взяла на себе. І так у нас спокійно все було. Вирішували, що треба було. Ну правда, трошки більше я верховодила", — пригадує дружина.

"Те, що верховодила, то так. Але всі питання вирішували ми разом", — додає Іван Чайка.

У подружжя є двоє дітей, четверо онуків і шестеро правнуків. Іван Чайка згадує, як отримав звістку про народження первістка: "Як син родився, я не дочув. Подзвонили з пожежної, там телефон був, мені здалося, що сказали: "Двоє". Я був на небесах від того, що почув".

Історія кохання довгожителів з Хмельниччини
Подружжя довгожителів з донькою Надією, квітень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

Донька подружжя — Надія Нестерчук — живе разом із батьками, 45 років — у шлюбі. Каже, з чоловіком беруть приклад з батьків: "Мама більш така бойовитіша, а батько більш комунікабельний і поступливий. І через це компроміс у родині легко знаходиться".

Іван Чайка — почесний громадянин Старокостянтинова, ветеран, доброволець Другої світової війни. Зараз у пари одна мрія на двох: "Щоб закінчилася війна і перестали так тяжко бідувати люди".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок