У Хмельницькому модернізують системи водопостачання

У Хмельницькому модернізують системи водопостачання

У Хмельницькому у квітні завершують реалізацію програми "Підвищення енергоефективності систем водопостачання та водоочищення".

Про модернізовані об'єкти та скільки коштів витратили на роботи розповів Суспільне Хмельницький директор міського комунального підприємства "Хмельницькводоканал" Олександр Надольний.

Які саме об’єкти системи водопостачання у Хмельницькому будуть модернізовані?

Наше підприємство вже завершує програму щодо підвищення ефективності систем водопостачання та водовідведення. Ця програма реалізується разом з міжнародною організацією NEFCO і надає фінансову підтримку екологічно важливим проєктам і в тому числі на території України. Програма розрахована безпосередньо на реконструкцію каналізаційних насосних станцій №2, №7 і №12 в Хмельницькому.

Яка частина коштів фінансується NEFCO, а скільки коштів виділено з міського бюджету?

Основним джерелом фінансування були кошти NEFCO і також співфінансування було з міського бюджету. Дана програма реалізована в загальному на суму майже 24 мільйони гривень. Якщо брати в грошовому еквіваленті, то кошти міжнародної організації NEFCO 19 мільйонів 700 тисяч гривень і кошти міського бюджету — 4 мільйони 194 тисяч гривень.

А як стосовно модернізації каналізаційних станцій, наскільки це сучасне обладнання і які інноваційні процеси внесуть ці нововведення?

Замінено на цих каналізаційних станціях абсолютно все обладнання. Це найголовніше й енергоспоживаюче обладнання — насоси, які качають стоки. І завдяки тому, що там проведені ці роботи, споживання електроенергії зменшилось по даних об'єктах майже на 33%. Це дасть в майбутньому значну економію в оплаті за енергоресурси. Також важливим моментом те що, практично всі об'єкти, які стосуються водопостачання і водовідведення в місті оснащені генераторами. У зв'язку з тим, що обладнання замінено на більш ефективне, споживання дизель пального генератором також зменшилося.

У квітні ви завершуєте реалізацію цієї програми. На якому етапі всі роботи?

На сьогодні повністю завершені роботи на двох об'єктах. По одному об'єкту у нас залишились лише оздоблювальні роботи. І до кінця цього місяця, всі роботи будуть завершені й три об'єкти будуть повністю здані в експлуатацію.

Авторка: Людмила Коваль.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок