Боржники за доставку газу на Хмельниччині платитимуть більше: їм нараховуватимуть пеню

Боржники за доставку газу на Хмельниччині платитимуть більше: їм нараховуватимуть пеню

Боржників з оплати за розподіл природного газу на Хмельниччині під час воєнного стану не відключають від мережі. Проте за борги їм доведеться відповідати перед судом та платити більше від суми боргу.

Про це Суспільне Хмельницький повідомив виконувач обов’язків начальника Хмельницького управління з експлуатації газового господарства Олександр Лоб.

"Там є судові збори за те, що проводиться саме судова процедура. Нараховується пеня і, відповідно, сам споживач буде сплачувати вже суму не самої заборгованості, а й всі витрати, пов’язані з судовим збором і, відповідно, сама пеня", — пояснює Олександр Лоб.

За його словами, рішення суду доведеться виконувати.

"Виконавча служба після рішення суду проводить відповідні заходи для того, щоб людина своєчасно сплатила заборгованість. Є суми 5-7 тисяч гривень, до десяти тисяч. Це ті люди, які споживають газ для опалення, обігріву свого приміщення", — говорить посадовець.

З його слів, найбільшими боржниками в області на сьогоднішній день є Хмельницька, Кам’янець-Подільська та Славутська громади. Загальна сума боргу складає 58 мільйонів гривень.

"В області своєчасно платять за доставку газу 70% його споживачів. І це завдяки їм опалювальний сезон минув без зривів, перебоїв та аварій", — зазначає Олександр Лоб

Споживачам, які опинилися у важких життєвих обставинах, радить звертатися в органи соцзахисту.

"Людина, в якої є проблеми з фінансуванням, звертається в управління праці, соцзахисту. Там нараховуються субсидії", — додає Олександр Лоб.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок