Хмельницький театр-студія "БезМеж" вперше поїхав на гастролі

Хмельницький театр-студія "БезМеж" вперше поїхав на гастролі

З одноденними гастролями до Кам’янця-Подільського завітав театр-студія "БезМеж" Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді. Це перший творчий виїзд аматорів за межі міста.

Про це розповів режисер Володимир Павловський.

За його словами, для глядачів грали поетичну композицію "Ми — Нація! Ми — Сила! Ми — народ!". Її створили на основі віршів сучасних українських поетів про війну та боротьбу України.

Учасник театру Нікіта Дмитренко на сцені виконував роль російського окупанта.

"Можна сказати, що це мій дебют, дуже важка роль. Але я емоційно намагаюсь передати своїми жестами весь той біль, злість, який несе фашистський російський народ. Рашистський солдат несе смерть. Ми це передаємо через наш театр. Коли я кидаю усі стільці, я стріляю по наших акторах, тобто в наших громадян, які ховаються у підвалах, аби вижити", — каже Нікіта Дмитренко.

Хмельницький театр-студія "БезМеж"
Глядачі з акторами театру-студії "БезМеж", грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Студентка Кам’янець-Подільського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну Ангеліна Гуцал розповіла, вистава зачепила найболючіші теми сьогодення.

"Мій рідний дядько на війні, я дуже за нього хвилююсь. Під час вистави я плакала, тому що піднято актуальну тему. І це дуже важко все сприймати. Оскільки ми українці — ми все здолаємо", — поділилась враженнями дівчина.

Студент Олексій Бондар каже, після перегляду вистави ще більше впевнився у тому, що за необхідності готовий захищати державу: "Дуже емоційна вистава була. Сподобалося, тому що переданий весь біль, все, що було в Україні. Якщо війна не закінчиться до мого повноліття, піду захищати свою країну".

Театр-студія "БезМеж"
Поетична композиція у виконанні театру-студії "БезМеж", грудень 2023, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Глядач Максим Ільницький підтримує позицію друга Олексія Бондаря щодо захисту України.

"Був біль в душі, розуміючи, що переживають наші люди, як це усе відбувається на сході країни. Приєднуюсь до свого друга. З 18 років також планую, дивлячись від ситуації, якщо війна не закінчиться, піти захищати державу", — пояснив Максим Ільницький.

Учень Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Владислав Гресько каже, вразило сценічне рішення зі стільцями, які були і валізою, і кулеметом, і бомбосховищем.

"Люди мають пам’ятати про цю війну. Вони не повинні її забувати, адже ця війна не тільки на сході, а й на заході, вона усюди. І кожен на своєму місці має вкладати все в перемогу. І тому ця вистава мене мотивує", — зазначив Владислав Гресько.

Режисер Володимир Павловський розповів, подібні зустрічі відбуваються з метою національно-патріотичного виховання молоді.

"Я думаю, що те враження і розвідка глядача, яка відбулася, теж нам на користь. Ми відчули, що цей жанр і ця тема боротьби українського народу за свободу з російським агресором дуже важлива", — пояснив режисер.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок