Перейти до основного змісту
Проєкт "Центр розвитку фермерства "Врожай Перемоги" на Хмельниччині. Що це

Проєкт "Центр розвитку фермерства "Врожай Перемоги" на Хмельниччині. Що це

Проєкт "Центр розвитку фермерства "Врожай Перемоги" на Хмельниччині. Що це
. Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельниччина — одна з 8 областей України, де реалізується проєкт "Центр розвитку фермерства "Врожай Перемоги". Понад 20 фермерів з Хмельниччини вже зареєструвалися на безкоштовні консультації у проєкті.

Про це Українському радіо Хмельницький сказала керівниця проєкту, голова громадської організації "Буковинська агенція регіонального розвитку" Тетяна Лебухорська.

Як з'явилась ідея проєкту "Центр розвитку фермерства "Врожай Перемоги"

Агробізнес сильно постраждав від війни й він зараз потребує підтримки. Зокрема, через обвал цін на зернові культури багато фермерів думають про те, що їм треба перекваліфікуватись, запускати можливо нові види бізнесу. І наш проєкт спрямований на те, аби допомагати фермерам переорієнтовуватися, вижити й розвиватися в умовах воєнного часу і повоєнного відновлення.

Як обирали області, які долучили до проєкту

Обрали для проєкту області з тієї точки зору, де є перспективи для переорієнтації бізнесу з зернового на, наприклад, рослинництво, овочівництво, ягідництво, вирощування зелених культур, лікарських трав, фруктів.

Яку допомогу ви надаєте фермерам

В нас є три напрямки за якими ми працюємо. Перший напрямок найпростіший і він доступний всім охочим, з усіх куточків України. Це вебінари, які відбуваються в онлайні. Ми розказуємо про потенційні можливі ніші в сільському господарстві, які є нішеві культури, які є нові або більш незвичні види сільського господарства, як економіка цього працює. В нас були вебінари про вирощування люфи — це натуральна мочалка. Був вебінар про вирощування спаржі. Ще буде вебінар про вирощування енергетичних культур. Так само бачимо, що є великий попит на лікарській культурі й окремо плануємо вебінар про лікарські культури, власне як бізнес. Також плануємо під кінець року вебінар про земельні питання. Тому що відбудуться зміни в законодавстві з початку наступного року і щоб роз'яснити фермером як їм діяти. Основна наша частина — це індивідуальні консультації для фермера. Наприклад, прийшов фермер, послухав вебінар про теплиці, планує собі запроваджувати тепличне господарство Але, зрозуміло, що йому треба якісь конкретні підказки щодо того, які конкретно культури є сенс вирощувати на його земельній ділянці з урахуванням природно-кліматичних факторів, стану ґрунту. Скільки він готовий інвестувати, яка площа земельної ділянки. Тобто на вебінарі фермер почує загальну інформацію, а далі може звернутися і ми проконсультуємо вже по його питанню. Дуже багато запитів маємо по грантовим програмам, і це третій напрямок нашої роботи. Так ми у всіх наших областях провели офлайн тренінги стосовно залучень грантових коштів і далі фермери можуть звертатися вже стосовно якихось дуже конкретних запитань.

Як стати учасником проєкту

Ми шукаємо різні можливості різної форми підтримки для фермерів. Я зауважу, що наші послуги безкоштовні й доступні не лише для фермерів. Якщо ви, наприклад, домогосподарство, ще не зареєстровані як фермерське селянське господарство, не ФОП, не фірма, але плануєте цим займатись, ви також можете до нас звертатися. В нас зараз є близько 200 запитів, дуже різних. Десь 20-30 запитів — з Хмельниччини.

Як довго буде працювати цей проєкт, є якісь дедлайни

Дедлайни є. До середини січня ми працюємо. Це означає, що послуги безкоштовні до середини січня, далі ми будемо продовжувати працювати, але не знаємо, чи зможемо надавати такі послуги безкоштовно.

Авторка: Алла Коломея.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Топ дня

Вибір редакції

На початок