У Хмельницькому презентували книгу про героя російсько-української війни

У Хмельницькому презентували книгу про героя російсько-української війни

Книгу про героя російсько-української війни з Шепетівщини Сергія Оврашка презентували сьогодні, 4 грудня, у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці. Її автор — вінницький письменник Сергій Деркач каже: написав роман "Дума про добровольця" за реальними подіями.

"У творі розповідається про військовослужбовця з позивним Динаміт, який воював у батальйоні "Айдар" в зоні АТО від першого дня. У нього була своя розвідувально-диверсійна група. Він загинув 19 грудня 2014 року. При написанні роману мені допомагали люди, які знали Сергія. З їх розповідей я змалював його образ, характер. Сподіваюся, вдало", — розповідає письменник.

У Хмельницькому презентували книгу про героя російсько-української війни
Письменник Сергій Деркач у Хмельницькому під час презентації своєї книги "Дума про добровольця". Фото: Суспільне Хмельницький

Роман Сергія Деркача уже прочитала літературна критикиня Альона Радецька.

"Сподобалася легкість, от саме легкість написання. Книга серйозна, але не важка, у ній використані слова прості, доступні для кожної людини. Вона справді піднімає патріотичний дух. Головний герой роману Мамай, прототипом якого став Сергій Оврашко, — він був і волонтером, і захисником, і він та людина, яка віддала життя за свободу і незалежність України. У книжці головний герой говорить, що для нього свобода України, її майбутнє —понад усе. І таких людей потрібно цінувати, потрібно пам’ятати і віддавати їм шану", — каже Альона Радецька.

Одинадцятикласник Тимофій Чайковський, котрий прийшов на презентацію книги, говорить, що головний герой роману для нього є взірцем.

"Я вважаю, що зараз така література повинна бути. І молодь повинна брати приклад з героїв. Я ще не читав цю книгу, але послухавши її автора на презентації, хочу її придбати, прочитати про усю ту ситуацію, яка відбувалася на фронті", — говорить учень хмельницької школи №24 Тимофій Чайковський.

У Хмельницькому презентували книгу про героя російсько-української війни
Презентація книги Сергія Деркача "Дума про добровольця" у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці. Фото: Суспільне Хмельницький

Подільський письменник Василь Горбатюк, який також завітав на презентацію, каже: хоче познайомитись із творчістю Сергія Деркача та прочитати його роман.

"Він дуже добру справу робить, що він пише про сучасних героїв цієї кривавої і не дуже добре знайомої світу війни московії проти України. Ми мало знаємо про наших героїв, мало читаємо різних спогадів і розповідей. На жаль, сьогодні мало, а нам потрібно знати, як борються наші воїни за волю нашої країни", — каже Василь Горбатюк.

За словами автора роману Сергія Деркача, наклад видання — тисяча екземплярів.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок