Перейти до основного змісту
Інтерактивний музей столярства створюють на Хмельниччині

Інтерактивний музей столярства створюють на Хмельниччині

Інтерактивний музей столярства створюють на Хмельниччині
. Фото: Суспільне Поділля

Над створенням інтерактивного музею столярства працює в Славуті столяр, приватний підприємець В’ячеслав Соколовський. Каже, цей задум підтримали його товариші. Один із них, краєзнавець Валерій Напиткін, взявся написати проєкт для стартапу.

Славутчанин В’ячеслав Соколовський – столяр та приватний підприємець. Крім звичних дерев'яних виробів, він виготовляє конструктори «Замки України». Поки що, каже – це чотири замки, які треба складати з дерев'яних кубиків. Луцький, до прикладу, складається із двохсот шістдесяти елементів.

В’ячеслав Соколовський ініціатор створення інтерактивного музею. Фото: Суспільне Поділля
В’ячеслав Соколовський ініціатор створення інтерактивного музею. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Столяр розповідає: конструктор можна не тільки складати, а й грати в батальні ігри. Для чого виготовляє середньовічні засоби взяття фортець.

Такий конструктор може виготовити будь-яка людина. Саме це він хоче пропонувати відвідувачам майбутнього інтерактивного ремісничого музею. Де б від історії деревообробки відвідувачі могли перейти до практичних завдань.

Такий конструктор може виготовити будь-яка людина, вважає столяр. Фото: Суспільне Поділля
Такий конструктор може виготовити будь-яка людина, вважає столяр. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

«Це має бути інтерактивна штука. Музей — це тільки початок. Музеєм буде і саме подвір'я, будуть альтанки, веранди. Поруч з музеєм має бути цех ручної обробки. Ця професія ось-ось зникне з масових професій, лишиться тільки спогад», - каже В’ячеслав Соколовський.

Ідею підтримує товариш В’ячеслава Валерій Напиткін: «збити рамку для фотографії з деревини, зрізати під кутом 45 градусів — нескладно. І це буде сувенір, зроблений своїми руками. Не бездушний магнітик. А хтось, може табурет зробить чи стола».

Краєзнавець Валерій Напиткін готує проєкт створення інтерактивного музею столярної майстерності для стартапу. Він розповідає, що столярство в Славуті славилося віддавна, це — частина історії Полісся, і туристам буде що розповісти і показати.

Читайте також

Топ дня

Вибір редакції

На початок