У Хмельницькому учні училища приєдналися до виготовлення окопних свічок

У Хмельницькому учні училища приєдналися до виготовлення окопних свічок

П'ятсот окопних свічок виготовили в офісі "Розумне довкілля. Хмельницький" та передали військовим на передову. Свічки почали виготовляти місяць тому, адже вони зарааз потрібні на фронті. Про це Суспільне Хмельницький розповіла представниця офісу Світлана Каритун.

Виготовляти окопні свічки прийшли першокурсники хмельницького ВПУ №25.

"Вирішили долучитися, щоб допомогти військовим, щоб їм було тепло в окопах та бліндажах. Окопні свічки їм зараз дуже потрібні, бо від них є велика користь там", — говорить учениця училища Тамара Кулініч.

До виготовлення окопних свічок навчальні заклади Хмельницької громади долучилися вперше, каже представниця офісу "Розумне довкілля" Світлана Каритун. Учні роблять заготовки.

"Ми уже самостійно заливаємо ці заготовки парафіном, який купуємо за кошти комунального підприємства. Бо наразі дуже мало людей нам приносять парафін, тож доводиться його закуповувати", — каже Світлана Каритун.

У Хмельницькому учні училища приєдналися до виготовлення окопних свічок
Учні ВПУ №25 приєдналися до виготовлення окопних свічок в офісі "Розумне довкілля". Листопад, 2023 рік. Фото: Вікторія Мельник/Суспільне Хмельницький

Студенти із собою принесли картон та бляшанки, які зібрали в училищі, розповідає майстер виробничого навчання ВПУ №25 Лілія Фурман. Виготовляти свічки прийшли 23 учні, за годину вони виготовили 50 свічок.

"Ми звернулися до центру "Розумне довкілля" з пропозицією залучити студентів першого курсу для такої волонтерської роботи, щоб вони розуміли і знали, наскільки важливо зараз нашим воїнам допомогти", — каже Лілія Фурман.

Світлана Каритун каже, які матеріали підійдуть для виготовлення свічок.

"Це баночки з-під консерви — від горошку і кукурудзи, гофрокартон, також залишки воску чи парафіну. Усе це можна приносити до "екобусу", до двох Центрів управління відходами — на проспекті Миру, 7 та перехресті вулиць Чорновола і Пілотська", — говорить представниця офісу "Розумне довкілля".

На передову військовим передають готові свічки, каже Світлана Каритун. В офісі виготовлення свічок організовують щоп’ятниці. Матеріали люди приносять із собою або беруть тут.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок