У Хмельницькому збільшилась кількість випадків домашнього насильства

У Хмельницькому збільшилась кількість випадків домашнього насильства

За десять місяців 2023 року Хмельницьке районне управління поліції отримало 1600 повідомлень про домашнє насильство. Порівняно з 2022 роком кількість звернень збільшилася, проте не критично.

Про це розповів Суспільне начальник сектору протидії домашньому насильству Хмельницького районного управління поліції Олександр Сівко.

З його слів, станом на 1 листопада 2023 оператори зафіксували 1600 викликів про домашнє насильство у Хмельницькому.

"Загалом ми отримуємо по 150 викликів на місяць. Це такі, які кваліфіковані операторами як домашнє насильство. Далеко не всі вони підтверджуються", — каже Олександр Сівко.

За аналогічний період 2022 року, говорить чоловік, зафіксовано трохи більше 1000 викликів про домашнє насильство.

"У порівнянні з минулим роком кількість випадків збільшилась, але не критично", — зазначає Олександр.

Якщо людина звертається до поліції про вчинення щодо неї домашнього насильства, поліція складає адміністративний протокол. Санкція статті передбачає штраф, громадські роботи або арешт.

"Цього року на кривдників складені 432 адміністративні протоколи, які передбачають штраф, адмінарешт або громадські роботи. Також зареєстровані дев'ять кримінальних справ за спричинення м'яких тілесних ушкоджень та дев'ять фактів за системне вчинення домашнього насильства", — розповідає начальник сектору протидії домашньому насильству.

З його слів, у Хмельницькому діє кризова кімната для постраждалих внаслідок домашнього насильства.

"Туди ми розміщуємо людей, які потерпіли від домашнього насильства. Але це робимо у крайніх випадках, коли всі засоби вже застосували. Намагаємося використовувати терміновий заборонний припис. Це спеціальний захід, який використовується працівниками поліції для безпеки потерпілого," — пояснює Олександр Сівко.

За його словами, досить ефективний спосіб запобігання протидії домашньому насильству — це обмежувальний припис.

"Потерпіла не може зупинити кривдника самостійно або недостатньо доказів для притягнення його до кримінальної відповідальності. Тоді суд видає обмежувальний припис, який діє півроку. Кривднику забороняється контактувати з потерпілою, знаходитися з нею в одному приміщенні", — зазначає чоловік.

Наразі на виконанні у Хмельницькому діє 15 обмежувальних приписів.

"Ми ознайомлюємо кривдника з приписом, беремо на контроль, контролюємо за дотриманням вимог. Це досить дієвий спосіб. Якщо людина його не порушує, то не платить навіть штраф. Якщо порушує — тоді несе кримінальну відповідальність", — додає Олександр Сівко.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок