У Хмельницькому на базі одного із підрозділів поліції вперше відкрито спеціальну "зелену кімнату" для роботи з жінками та дітьми, які постраждали внаслідок домашнього, сексуального чи воєнного насильства. Мета такої кімнати — мінімізувати повторну травматизацію, створити атмосферу довіри та забезпечити якісну комунікацію між потерпілими та поліцією. Простір створений у рамках проєкту "Її сила: підтримка жінок та дітей в часи війни та відновлення", за фінансування міжнародного фонду "Український Жіночий Фонд".
Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова ГО "Тепло рідних сердець" — Леся Стебло.
"Цей простір складається з двох кімнат. Перша — це терапевтичне приміщення, спеціально облаштоване для проведення безпечних та не травматичних опитувань. У ньому передбачено окремі зони: дитяча та зона для опитування жінок, які постраждали від сексуального насильства. Друга кімната оснащена спеціальною технікою, зокрема моніторами, для фіксації та відеозапису процесу опитування".
За словами Лесі Стебло, кімнату обладнали специфічними речами.
"У терапевтичній кімнаті є анатомічні ляльки, що представляють сім'ю: маму, тата та дітей. Очікується також поповнення у вигляді дідуся та бабусі. Ці ляльки використовуються під час опитування неповнолітніх, які постраждали від сексуального насильства, щоб допомогти відтворити важливі деталі для подальшого розгляду справи".

Старша слідча Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області, Дарія Єрьоміна, зазначила, що більшість жінок та дітей бояться звертатися до поліції через страх перед допитами. Вона також надала статистичні дані щодо злочинів, скоєних проти жінок та дітей у 2024-2025 роках.
"1142 випадки злочинів проти жінок, а також 33 випадки стосовно неповнолітніх та 18 — щодо малолітніх осіб".

Начальниця відділу захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству, Анна Скрипнюк, пояснила, що спеціально обладнана кімната з меблями, ігровими зонами та аудіо-відео апаратурою дозволяє уникнути необхідності повторних допитів потерпілих.
"Наявність аудіо- та відеозапису з першого опитування надасть можливість експертам використовувати ці матеріали для проведення подальших необхідних експертиз".
Проєкт створений спільно з благодійними фондами та поліцією. За словами Лесі Стебло, на його реалізацію знадобилося близько шести місяців та витрачено понад 300 тисяч гривень.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.