Президент Володимир Зеленський вирішив утворити в Шепетівському районі Хмельницької області Нетішинську міську військову адміністрацію.
Про це йдеться в указі глави держави, оприлюдненому на офіційному сайті сьогодні, 13 жовтня.
"Генеральному штабу Збройних Сил України, Хмельницькій обласній державній адміністрації здійснити відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" заходи, пов’язані з утворенням Нетішинської міської військової адміністрації", — йдеться в указі, який відсьогодні, 13 жовтня, уже набрав чинності.
Начальником Нетішинської міської військової адміністрації, за розпорядженням президента Зеленського, призначено Григорія Олендру. Останній працював начальником Кам’янець-Подільського міського відділу управління Служби безпеки України в Хмельницькій області.
Нетішинська міська військова адміністрація стала першою військовою адміністрацією на місцевому рівні не тільки в Хмельницькій області, а й взагалі у областях, не зачеплених війною безпосередньо.
Що таке військова адміністрація та для чого її створюють
Рішення про запровадження військової адміністрації у місті ухвалює президент за поданням обласної військової адміністрації. Це передбачено Законом України "Про правовий режим воєнного стану" і буває переважно там, де під час воєнного стану погано працює місцеве самоврядування.
За словами юристки Дар'ї Маліннікової, якщо утворюється міська військова адміністрація, то начальник ОВА затверджує її структуру і штатний розклад. Реєструють окрему юридичну особу. Реєструють її в казначействі як орган, який керує бюджетом.
У випадку запровадження у місті військової адміністрації, засідання міської ради не скликають. Усі рішення одноосібно ухвалює начальник військової адміністрації. Депутати не складають свої повноваження, але їх права суттєво обмежуються.
Військова адміністрація здійснює свої повноваження протягом дії воєнного стану та ще 30 днів після його припинення.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.