Дев’ятирічна Софія Собко з Хмельниччини обрізала волосся, щоб допомогти бійцям Збройних сил України

Дев’ятирічна Софія Собко з Хмельниччини обрізала волосся, щоб допомогти бійцям Збройних сил України

Дев’ятирічна Софія Собко з Хмельниччини обрізала волосся, щоб допомогти бійцям Збройних сил України
Софія тримає у руках обрізане волосся, вересень 2023. Фото: Валентина Собко.

Дев’ятирічна Софія Собко, з Кам'янця-Подільського, що на Хмельниччині відрізала 50 сантиметрів волосся, аби допомогти іншим. З її волосся зроблять перуки для онкохворих дітей, а отримані кошти дівчина уже передала на потреби фронту.

"Я вирішила відрізати волосся, тому що я бачу що відбувається в Україні. Зараз війна і потрібно допомагати чимось. Також я вирішила підтримати інших дітей, які мріють про довге волосся. Я буду далі відрощувати його аби потім ще раз зробити благе діло", — каже дівчина.

Софія каже, що не пам'ятає себе з коротким волоссям, проте до нової зачіски уже звикла.

"Мені подобається, але мінус у тому, що тепер його потрібно мити частіше", — розповідає Софія.

Дівчина навчається у ліцеї № 9 в Кам'янці-Подільському, вона відвідує місцевий театр "Любава" та любить танцювати.

З народження Софію коротко не стригли, каже її мама Валентина Собко, лише двічі за дев'ять років зістригали посічені кінчики. Про рішення доньки — відрізати волосся, жінка почула у травні цього року.

"Коли ми вдруге пішли підрізати кінчики до салону, у неї виникла така думка, щоб відрізати десь сантиметрів двадцять. Тоді у Софії запитали, що вона робитиме далі з відразаним волоссям, на що донька відповіла — я хочу віддати кошти за відрізану косу онкохворим дітям, а волосся — на перуки для них. Тоді донька зачепилася за цю ідею" — розповідає мати.

На той час волосся дівчинки було 45 сантиментів, і Софія вирішила зачекати декілька місяців, аби воно підросло.

"За цей час ми дещо змінили думку і вирішили волосся віддати на перуки, а отримані за нього гроші на ЗСУ. Ці кошти ми віддали місцевому благодійному фонду, який збирає на добромобілі для хлопців нашого 87 батальйону", — каже Валентина.

За 50 сантиментів відрізаного волосся у салоні кам'янчанка Софія отримала п'ять тисяч гривень, чотири — дівчина уже перерахувала на потреби фронту.

До благодійництва у родині Собко долучаються не вперше, каже її мати. Неодноразово вона з донькою ходила плести маскувальні сітки для військових та відправляла солодощі й одяг для ЗСУ.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок