В Антонінах Хмельницького району ремонтують нове приміщення для амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Вона буде розташована у будівлі комунальної власності в центрі селища та стане доступнішою для пацієнтів.
Про це Суспільному Хмельницький розповів голова Антонінської селищної громади Анатолій Оцалюк.
Біля приміщення комунальної аптеки в Антонінах будівельники демонтують старі господарські будівлі. Тут розпочався капітальний ремонт, розповідає виконроб Олександр Войчишин.
"Провели демонтаж старої будівлі, наразі будується фундамент для нової будівлі під котельню",— пояснює виконроб.
За його словами, нова котельня обігріватиме твердим паливом триповерхове приміщення, де до цього було електричне парове.
Торік, коли були перебої з електрикою, аптека не опалювалася, каже її завідувачка Віра Линюк. За її словами, в заклад в центрі селища щодня приходять жителі сіл громади за ліками та скаржаться, що до амбулаторії на виїзді з селища хворим та літнім людям діставатися геть незручно.
"Негода, дощ, сніг, а люди ж все одно йдуть. Важко літнім людям йти в лікарню",— каже Віра Линюк.
Якщо амбулаторію розташують у центрі, людям буде значно зручніше, каже фармацевтка.
"Зручно дуже буде. Люди підуть в лікарню, треба — прибіжать до нас, куплять медикаменти. Ми відпускаємо "доступні ліки", вони що візьмуть те, що їм треба. Це ж люди похилого віку",— розповідає завідувачка аптеки.
Лікар-педіатр амбулаторії Володимир Ковтонюк розповідає: медикам теж незручно діставатися роботи.
"Відстань від мого будинку до лікарні три кілометри 200 метрів в один бік. І це так кожен день",— пояснює Володимир Ковтонюк.
Діюча амбулаторія розташовується не в центрі селища, а на його околиці, і жителям 14 сіл, які тут обслуговуються, незручно діставатися.
"Я кажу думку всього населення, яке тут обслуговується, тому що на даний час наша амбулаторія знаходиться на краю села. Дуже тяжко людям добиратися сюди",— каже медична сестра Наталія Ковтонюк.
З її слів, в амбулаторії надають первинну медичну допомогу, а коли потрібно до вузького спеціаліста, пацієнти їдуть в Старокостянтинів або Красилів.
"Скаржаться пацієнти. Бо, якщо людина приїхала з Федорівки, а це 20 кілометрів до Антонін, а потім ще треба мінімум 30 кілометрів їхати до Старокостянтинова чи до Красилова, то це вже 50 кілометрів",— пояснює лікар-педіатр Володимир Ковтонюк.
Завідувачка амбулаторії Анастасія Баранецька каже: медики ладні були б надавати більше послуг, та за законом не можуть цього робити. Однак, апарат УЗД й кардіограф їм та пацієнтам дуже б допоміг.
"Сподіваємось, що в новому приміщенні в нас буде трошки більше обладнання для того, щоб люди мали хоча б елементарний рівень надання допомоги на місці",— розповідає Анастасія Баранецька.
У старому приміщенні амбулаторії немає ліфта, пандуса, опалення далеке від енергоощадності, тож всі ці причини укупі спонукали депутатів селищної ради ухвалити рішення за гроші громади реконструювати споруду в центрі Антонін, каже голова селищної ради Анатолій Оцалюк. За його словами, в громаді три амбулаторії та 20 ФАПів, і на 34 населені пункти цього трохи замало.
"Найбільша проблема у нас — це саме медицина. Тому що закрили лікарню, все позабирали, наші спеціалісти перейшли всі в Красилів. Ми зараз хочемо таку свою внутрішню реформу зробити, тому і будуємо. Виділили кошти з місцевого бюджету – це 11 мільйонів",— каже голова громади Анатолій Оцалюк.
За його словами, кошти планують освоїти до кінця року. Виконроб каже, за скільки приблизно можуть впоратися.
"Ну, я думаю, місяця три-чотири. Ми робимо все максимально швидко",— каже виконроб Олександр Войчишин.
За його словами, будівельники тільки розпочали працювати, всередині демонтують старі вікна, двері, батареї та дерев'яну підлогу.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.