Перейти до основного змісту
На Хмельниччині запрацювала автошкола для водіїв з інвалідністю

На Хмельниччині запрацювала автошкола для водіїв з інвалідністю

На Хмельниччині запрацювала автошкола для водіїв з інвалідністю
Відвідувачка автошколи для людей з інвалідністю займається у комп'ютерному класі з симуляторами водіння. Фото: Суспільне Хмельницький

В п’яти містах України створили автошколи для водіїв з інвалідністю. На Хмельниччині така автошкола запрацювала у Кам'янці-Подільському. Навчання там триває 11 тижнів, з яких: чотири тижні - теорія та сім тижнів - практика.

Про це Суспільному Хмельницький розповів начальник регіонального сервісного центру МВС Володимир Степанов.

Магістерка Кам'янець-Подільського соціально-реабілітаційного державного інституту, людина з інвалідністю Марина Іваськова відвідує водійські курси в Харківському національному університеті внутрішніх справ, який торік переїхав до Кам'янця через обстріли. Дівчина розповідає: до навчального закладу вона дістається безперешкодно. Немає й бар'єрів у самому приміщенні створеної автошколи.

"Я інвалід дитинства другої групи. Правильний діагноз називається "Дитячий церебральний параліч". Тобто, ураження повністю, в моєму випадку, правої сторони тіла", — каже Марина Іваськова.

Із її слів, вона вже закінчила теоретичну частину, готується складати іспит в сервісному центрі МВС та приступатиме до практичної частини навчання.

"Теорію можна отримати хорошу в будь-якій школі, але практика в моєму випадку потребується спеціальна. Дя цього, потрібні спеціально облаштовані авто, які є тут",—говорить Марина Іваськова.

Слухачки перших водійських курсів для людей з інвалідністю у Кам'янці - Подільському, вивчають теорію.
Слухачки перших водійських курсів для людей з інвалідністю у Кам'янці - Подільському, вивчають теорію. Фото: Суспільне Хмельницький

Для навчання в Харківському університеті внутрішніх справ за понад два мільйони гривень з бюджету міністерства внутрішніх справ облаштували: комп'ютерний клас з симуляторами водіння, навчальну аудиторію, пандуси, підйомник, санвузол для людей з інвалідністю, розповідає відповідальний за курси автошколи Олександр Марунчак.

"Ми заключили договір співпраці з соціально-реабілітаційним Кам’янець-Подільським державним інститутом, в якому навчаються досить багато осіб з інвалідністю, запросили їх сюди і вже на практиці вивчили всі ті нюанси, які могли ми не передбачити", — говорить Олександр Марунчак.

Слухачка курсів знайомиться з особливостями роботи спеціально обладнаного легковика для практичних занять в автошколі.
Слухачка курсів знайомиться з особливостями роботи спеціально обладнаного легковика для практичних занять в автошколі. Фото: Суспільне Хмельницький

Із його слів, кожна людина з інвалідністю може записатися на такі курси, якщо дозволяють лікарі. Ця філія Харківського вишу залишиться в Кам'янці-Подільському і тоді, коли університет повернеться в Харків, розповідає його перший проректор Олександр Моргунов. Він додає, що такі курси – зараз на часі, бо з фронту повертаються бійці з різними травмами, в тім числі й з ампутованими кінцівками.

"Це проєкт, який дасть змогу їм певною мірою соціалізуватися і адаптуватися до мирного життя", — розповідає Олександр Моргунов.

Втілювати такий проєкт готувалися не один місяць, каже начальник регіонального сервісного центру МВС Володимир Степанов.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

Топ дня

Вибір редакції

На початок