Колишній військовий після сутички в хмельницькому храмі вимагає 237 тисяч гривень відшкодування

Колишній військовий після сутички в хмельницькому храмі вимагає 237 тисяч гривень відшкодування

Колишній військовий після сутички в хмельницькому храмі вимагає 237 тисяч гривень відшкодування
. Фото: Суспільне Хмельницький

237 тисяч гривень моральної та матеріальної шкоди вимагає колишній військовослужбовець Артур Ананьєв від помічника священника Ігоря Слободяна, з яким у нього сталася сутичка у хмельницькому Свято-Покровському кафедральному соборі під час богослужіння 2 квітня цього року.

Цивільний позов на таку суму озвучив захисник потерпілого під час судового засідання у Хмельницькому міськрайонному суді, передає кореспондентка Суспільного, яка перебуває на засіданні суду.

У Хмельницькому міськрайонному суді сьогодні, 7 червня, продовжили слухати справу щодо обвинувачення помічника священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігоря Слободяна у нанесенні умисних легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву. Слободяну, згідно кримінального кодексу, загрожує до 850 гривень штрафу, або до 200 годин громадських робіт, або до одного року виправних робіт.

На початку судового засідання адвокат Артура Ананьєва заявив цивільний позов щодо компенсації моральної та матеріальної шкоди, заподіяної його підзахисному діями Ігоря Слободяна.

"Моїм підзахисним, як потерпілим, так і паралельно цивільним позивачем у цьому кримінальному провадженні, подано цивільний позов. Загальна сума позову складає 237 тисяч гривень, з них 200 тисяч — це сума моральної шкоди, а 37 тисяч гривень — це сума так званої матеріальної шкоди, завданої здоров’ю пана Ананьєва, витрати на його лікування", — розповів адвокат потерпілого Андрій Йосипов.

За словами Артура Ананьєва, під моральною шкодою він вбачає завдання йому фізичного болю та моральних страждань через посягання на його честь та гідність.

Заявлений цивільний позов Артура Ананьєва суд прийняв до розгляду.

Також у судовому засіданні прокурором було подане клопотання щодо продовження обвинуваченому Ігорю Слободяну запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання строком на 60 діб. Адвокат обвинуваченого Роман Косюк виступив із запереченням у його задоволенні.

"По даному клопотанню про продовження запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання немає жодного доказу на підтвердження того, що мій підзахисний може ухилятися від слідства і суду, якимось чином переслідувати чи перешкоджати показанням потерпілого та інших свідків. Абсолютно бездоказовим є твердження про те, що він перебував у розшуку і це є підставою і ваговим доказом для продовження йому особистого зобов’язання", — заявив у суді Роман Косюк.

Утім, суд клопотання прокурора підтримав та виніс ухвалу щодо продовження запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання Ігорю Слободяну до 5 серпня цього року.

Наступне судове засідання у справі сутички колишнього військового Артура Ананьєва із помічником священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорем Слободяном перенесли на 29 червня.

Що відомо у справі сутички у Свято-Покровському кафедральному соборі

  • Другого квітня у соцмережах з'явилось відео, в описі до якого зазначено, що у Хмельницькому священники УПЦ(МП) у церкві побили військового. У поліції за фактом подій, зафіксованих на відео, відкрили кримінальне провадження. А патрульна поліція на місці події склала протокол про адміністративне правопорушення.
  • Колишній військовий написав заяву до поліції з приводу побиття у Хмельницькому соборі. За словами начальниці сектору комунікації ГУ Нацполіції Хмельницької області Інни Глеги, за фактом побиття Ананьєва поліцією проводиться розслідування, іподиякону Ігорю Слободяну оголошено підозру за статтею 125 Кримінального кодексу України – легкі тілесні ушкодження, що є кримінальним проступком згідно з чинним законодавством. Проводяться слідчі дії.
  • Колишній військовий Артур Ананьєв, якого у неділю побили й виштовхали зі Свято-Покровського кафедрального собору, продовжує перебувати на стаціонарному лікуванні у Хмельницькій міській лікарні, куди його поклали другого квітня. Чоловік каже, у нього закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку.
  • Помічника священника УПЦ МП, який брав участь у сутичці з колишнім військовим Артуром Ананьєвим у Свято-Покровському кафедральному соборі у Хмельницькому, оголосили у розшук. Картка Ігоря Слободяна з’явилася у базі тих, кого розшукує МВС.
  • Іподиякон Української православної церкви з хмельницького Свято-Покровського кафедрального собору Ігор Слободян, у якого була сутичка в храмі з колишнім військовим Артуром Ананьєвим, записав відеозвернення. У ньому чоловік каже, що боїться за своє життя та здоров'я, тому змушений був виїхати з Хмельницького та перебуває зараз у безпечному місці.
  • Хмельницький міськрайонний суд 20 квітня обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання помічнику священника Свято-Покровського кафедрального собору Ігорю Слободяну. У судовому засіданні, на яке Ігор Слободян, якого поліція оголошувала у розшук, прийшов сам, слідчий та прокурор вимагали взяти підозрюваного у нанесенні легких тілесних ушкоджень колишньому військовому Артуру Ананьєву під варту. Захист наполягав на тому, що боєць перешкоджав здійсненню релігійного обряду і Ігор Слободян, розцінивши дії Ананьєва як правопорушення, намагався його зупинити.
  • 17 травня у Хмельницькому міськрайонному суді відбулось підготовче судове засідання у справі сутички, яка сталася між колишнім військовослужбовцем Артуром Ананьєвим і помічником священника Ігорем Слободяном під час богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі другого квітня. На ньому адвокат Ігоря Слободяна Роман Косюк наголошував, що його підзахисний перешкоджав Артуру Ананьєву здійснювати злочин, передбачений статтею 180 Кримінального кодексу України — перешкоджання здійсненню релігійного обряду. А потерпілий Артур Ананьєв після суду сказав, що він не наполягатиме на кримінальному покаранні Ігоря Слободяна, але вимагатиме від нього моральну шкоду, яку він планує передати на потреби бійців ЗСУ.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок