Утричі в Хмельницькій області зросла кількість загиблих на воді у 2023 році, в порівнянні із 2022 роком. Про це Суспільному Хмельницький розповів головний інспектор відділу техногенної безпеки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області Вадим Зимний.
За його словами, найчастіше гинуть на воді через купання в стані алкогольного сп’яніння і в невстановлених для цього місцях.
"Органами місцевого самоврядування на території області визначено 25 місць відпочинку людей на воді. Хмельницький міський пляж облаштований, перевірка дна акваторії проведена, згідно з вимогами, чергує рятувальник", — сказав Вадим Зимний.
Як розповів Вадим Зимний, дно перевіряють, аби убезпечити відпочивальників від поранень: "Найчастіше вилучають скляні пляшки, залишки металу, гачки, залишки човнів, вудок. Вони небезпечні".
Під час повітряної тривоги відпочивальники з пляжу повинні пройти в укриття, каже Вадим Зимний: "Для цього є найпростіші укриття в житлових будинках".
Рятувальник Олександр Ломакович працює на хмельницькому пляжі. Чоловік каже, має жилет, аптечку, човен з рятувальними кругами. З дев’ятої ранку і до двадцятої Олександр спостерігає за запливами відпочивальників з рятувальної вежі.
"Якщо людина запливає далі за буйок, то виїздить моторний човен з групою й повертають людину назад на пляж", — каже рятувальник Олександр.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.