Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу відкрили у Хмельницькому

Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу відкрили у Хмельницькому

Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу відкрили у Хмельницькому
. Фото: Суспільне Хмельницький

Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу відкрили сьогодні, 17 травня, в обласному перинатальному центрі. Про це Cуспільному розповіла заступниця директора Хмельницької обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк. За її словами, кабінет створили, аби зробити доступнішою акушерсько-гінекологічну допомогу жінкам з інвалідністю.

Про новий гінекологічний кабінет для жінок з інвалідністю розповідає акушер-гінеколог обласного перинатального центру Роза Білик.

"Крісло потрохи підіймається, лампа підсвічується, щоб лікар міг вже оглядати жінку. Одна половинка крісла в нас фіксована, інша — відхиляється в сторону, щоб коли люди на кріслі-колясці, ми могли їх переставляти. Ще в нас є великий підіймач з гамаком, який допомагає переставити жінку з крісла-коляски на гінекологічне крісло", — розповідає Роза Білик.

Роза Білик каже, кабінет відкритий для будь-яких жінок, а не лише з інвалідністю. Вимушена переселенка Ольга Рабчевська розповідає про важливість цієї події.

Нове гінекологічне крісло в Хмельницькій обласній лікарні
Нове гінекологічне крісло в Хмельницькій обласній лікарні. Фото: Суспільне Хмельницький

"Переміщуватися у нове місце — це стрес для жінки. Знайти свого лікаря, особливо гінеколога, це складно. Ти не знаєш, як записатися, через обмеження в фінансах не можеш піти в приватну клініку. Тому це дуже актуально і дуже класно для жінок ВПО, коли ти знаєш місце і можеш прийти в будь-який момент перевіритись ще й безплатно", — каже переселенка Ольга Рабчевська.

Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу, вартістю двісті п’ятдесят тисяч гривень, допоможе медикам надавати послуги за міжнародними стандартами, каже координатора проєкту по відкриттю гінекологічних кабінетів у Хмельницькій області Тетяна Баєва.

"Проєкт реалізується за підтримки фонду народонаселення ООН і Міністерства закордонних справ Данії. А взагалі основний партнер в Україні – це український жіночий фонд. По Україні буде відкрито двадцять таких кабінетів, три з них — у Хмельницькій області. Два кабінети буде в місті Хмельницькому. Сьогодні ми відкриваємо кабінет в обласному перинатальному центрі, 30 травня заплановане відкриття в Хмельницькій міській лікарні. А завтра такий кабінет буде відкритий у перинатальному центрі Кам’янця-Подільського", — розповідає Тетяна Баєва.

Гінекологічне крісло має регулятор висоти
Гінекологічне крісло має регулятор висоти. Фото: Суспільне Хмельницький

Поява нового кабінету спростить та зробить комфортнішим прийом в обласному перинатальному центрі, каже заступниця директора Хмельницької обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної допомоги Лариса Притуляк.

"Якість огляду, зручність, комфортність для пацієнтки, можливість не відчувати багатьох незручностей. Дуже добре, що на сьогодні ми маємо можливість провести якісний огляд, надати якісну допомогу в цьому кабінеті, це і жінки будуть з обмеженими можливостями фізичними, і тимчасово переміщені особи", — пояснює Лариса Притуляк.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок