Сьогодні, 29 квітня, у Хмельницькому пройшли заходи, присвячені Дню прикордонника України. Їх організувала Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. У міському парку імені Івана Франка представили зразки сучасного озброєння та техніки.
Родина Наталії з Шепетівки приїхали на свято не за розвагами. Жінка каже: син мріє бути прикордонником, тому вирішили отримати з перших вуст інформацію про вступ та умови навчання.
"Ми вирішили вступати в Хмельницьку Академію прикордонної служби. Приїхали з Шепетівки. Хочемо подивитись як тут, де і що. Нам цікаво, які в них тут є спеціальності, вакансії, чим діти тут займаються, чому навчаються", — каже жінка.
Син Наталії, 17-річний Олександр, розповідає: бути військовим — це мрія дитинства, хоче бути прикордонником, аби захищати кордони України.
"Вирішив поступати на прикордонника, тому що це зараз актуально. Багато людей загинуло. Хотів би поповнити лави прикордонної служби. Я тренувався фізично, морально, проходив різні тести, тестування. Також проходив курси захисту України", — говорить хлопець.
На заході, який організувала Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, прикордонники показують зразки озброєння та бойової техніки. Саме ці експонати користуються популярністю у відвідувачів виставки. Маленька хмельничанка Саша каже — дослідила БТР не тільки ззовні, але й зсередини.
"Бачила там багато сидінь, великий руль і в самому кінці там велике таке крісло. Ця машина повільно їде, бо важка", — ділиться враженнями дівчинка.
Другокурсники факультету безпеки державного кордону Дмитро та Володимир демонструють відвідувачам лазерний симулятор двостороннього вогневого контакту, за допомогою якого майбутні прикордонники проходять навчання в умовах, наближених до бойових дій.
"Сама система включає в себе пункт управління, в нашому випадку — це є планшет, сам роутер, який розповсюджує сигнал, і безпосередньо ми – бійці. На нас знаходиться таке екіпірування це жилет, кавер на шоломі і, безпосередньо, озброєння, ось, як бачите, лазер", — розповідає курсант академії Володимир Косаренко.
У парку проходять також спортивні змагання, концертна програма за участю прикордонників, розповідає заступник ректора академії Павло Лисак. Благодійною організацією проведено аукціон на підтримку підрозділів Держприкордонслужби, що виконують завдання з відновлення територіальної цілісності України
"Академія організувала такий захід для всіх хмельничан, для гостей міста для того, аби вшанувати, в першу чергу, пам’ять про прикордонників, які боронили державний кордон. Ми вшановуємо сьогодні їхню пам’ять, віддаємо честь, пошану. Вшановуємо ветеранів, ну і діючих військовослужбовців", – розповідає Павло Лисак.
Зі своїми чотирилапими вихованцями на захід прийшли курсанти кафедри «Кінології». Другокурсниці Марина та Анна привели своїх друзів Жака та Жанну. Говорять — і дорослі, і діти залюбки фотографуються зі службовими собаками.
"Це брат і сестра. Ми проходимо з ними курс із розшукової роботи. В академії є розплідник, в якому розводять службових собак", — розповідають курсантки.
У парку відвідувачі смакують страви польової кухні прикордонника: суміш каш гречаної та пшоняної з м’ясом, хліб власної випічки та чай.
Читайте також
- На Хмельниччині закінчується реєстрація на мультитест: що треба знати
- На акції в підтримку військовополонених у Хмельницькому зібралися 30 учасників
- Хмельницький "Музей еволюції мін" налічує 4,5 тисячі експонатів та єдиний в Україні