Робили писанки й співали українських народних пісень. У Хмельницькому відбувся майстерклас з писанкарства

Робили писанки й співали українських народних пісень. У Хмельницькому відбувся майстерклас з писанкарства

Робили писанки й співали українських народних пісень. У Хмельницькому відбувся майстерклас з писанкарства
. Фото: Суспільне Хмельницький

Робили писанки й співали українських народних пісень. Вихованці зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" взяли участь у майстеркласі з виготовлення великодніх яєць у Хмельницькому.

Які візерунки обрали діти – бачила команда Суспільного Хмельницький.

Викладачка образотворчого мистецтва Світлана Дем’янюк розповідає вихованцям зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" з чого починається виготовлення писанки. На вибір викладачка пропонує різні малюнки.

"Візерунки ми використовуємо в більшості подільські, а також є й з інших регіонів: Київщини, Житомирщини, Львівщини... Кожен візерунок ми можемо доповнити своїми елементами й декоративними деталями", — розповідає Світлана Дем`янюк.

Світлана Дем’янюк розповідає про один із подільських символів із великоднього розпису.

Вихованці зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" взяли участь у майстеркласі з виготовлення великодніх яєць
Вихованці зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" взяли участь у майстеркласі з виготовлення великодніх яєць. Фото: Суспільне Хмельницький

"Мені дуже подобається наш подільський такий символ "Берегиня". Я його часто використовую в написанні саме писанки", — каже викладачка.

Завершує наносити малюнок олівцем на яйце десятирічна Софія Бриндікова. Розповідає, яке зображення обрала.

"Не дуже довго думала, бо одразу зрозуміла, що треба щось символічне малювати, щось українське. І вирішила намалювати зірку, яка символізує християнство. Коли народився Ісус Христос, тоді засяяла зірка, і вона символізує наш народ", — каже Софія Бриндікова.

Після нанесення зображення олівцем, його промальовують воском за допомогою інструмента для малювання писанок – писачка. Одинадцятирічна Катерина Бойчук розповіла, що великодні яйця розписує не вперше. Говорить, цього разу обрала символ "Берегиня".

Майстер-клас із писанкарства для дітей організували для підтримки та продовження українських традицій
Майстер-клас із писанкарства для дітей організували для підтримки та продовження українських традицій. Фото: Суспільне Хмельницький

"Я його обрала для того, щоб він оберігав мою родину. Він такий незвичний, і я хотіла спробувати намалювати саме його", — розповідає Катерина Бойчук.

На майстерклас із писанкарства вихованці зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" вдягнули вишиті сорочки, дівчата заплели коси та прикрасили волосся стрічками й вінками. Керівниця ансамблю Дар’я Франчук говорить, що так для виготовлення писанок здавна вбиралися українці.

"Вони одягали традиційні вишиванки свої й діти розписували писанки. Вони ж використовують якісь символи. І так само на сорочках — кожен символ, кожна ниточка, колір, орнамент також щось означають і щось за собою несуть", — розповідає Дар`я Франчук.

Майстерклас із писанкарства для дітей, за словами Дар’ї Франчук, вирішили організувати задля підтримки та продовження українських традицій.

"Ми готуємося до Великодніх свят, тому вирішили влаштувати для дітей таке мінісвято — майстерклас, подарувати їм нові знання. Я сподіваюся, вони будуть використовувати це в майбутньому, передаючи це з покоління в покоління", — каже керівниця ансамблю.

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також

  • У Хмельницькій тергромаді прибирають цвинтарі до поминальних днів
  • Понад 2000 Великодніх пасок хмельничани відправлять військовим

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок