Хмельниччина — у четвірці пілотних областей з реалізації Швейцарсько-українського проєкту

Хмельниччина — у четвірці пілотних областей з реалізації Швейцарсько-українського проєкту

Хмельниччина — у четвірці пілотних областей з реалізації Швейцарсько-українського проєкту
. Фото ілюстративне: Pexels

В Хмельницькій області розпочинається реалізація першого етапу міжурядового Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD. В нашому регіоні його реалізовуватиме Агенція регіонального розвитку Хмельницької області. Проєкт розрахований на 12 років.

Про це Українському радіо Хмельницький розповіла Катерина Савчук, директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області.

За її словами, у лютому 2023 року стало відомо, що Хмельницька область увійшла до чотирьох пілотних областей Швейцарсько-українського проєкту «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD. Всього у конкурсному відборі змагалися 10 областей.

Зараз, каже Катерина Савчук, розпочинається підготовча робота першого етапу проєкту за напрямками «Водопостачання, водовідведення і управління відходами» та «Сприяння миру і соціальній згуртованості».

«Це 12-річний проєкт, який буде впроваджуватися в три етапи, кожен з яких триватиме чотири роки. Зараз ми входимо в співпрацю спочатку на чотири місяці, потім на чотири роки. Проєкт передбачає підтримку діяльності і розвиток спроможності Агенцій регіонального розвитку, — розповідає Катерина Савчук. — Чотири місяці ми будемо працювати з міжнародними експертами над оцінкою спроможності діяльності Агенції і спільно з командою проєкту розробляти внутрішню політику Агенції».

Другий компонент — це впровадження різноманітних проєктів у сфері водопостачання, водовідведення і управління відходами, третій «Сприяння миру та соціальній згуртованості», додає директорка Агенції регіонального розвитку Хмельницької області. За її словами, він передбачає підвищення потенціалу у сфері соціальної згуртованості, креативних та творчих індустрій у сфері культури регіону.

Крім того, каже Катерина Савчук, у найближчі півтора місяці в Агенції відбудеться відкритий конкурсний відбір двох спеціалістів, які будуть працювати над питаннями сфери цього проєкту: «Один спеціаліст працюватиме з питаннями водопостачання, водовідведення і управління відходами, а інший — з питаннями соціальної згуртованості, культури і креативної індустрії. Вони будуть аналізувати напрацьовані практики і стратегії, розробляти навчання для громад, вивчати, які проєкти можливо реалізовувати, що можемо робити спільно".

За чотири місяці цієї роботи планують розробити бізнес-план діяльності Агенції і тарифну сітку для спеціалістів, каже Катерина Савчук. За її словами, тоді проєкт визначить, які напрямки діяльності та яких спеціалістів в складі команди Агенції вони будуть підтримувати фінансово, яку матеріально-технічну базу потрібно оновити, придбати або надати Агенції для того, щоб ефективніше працювати.

Наразі, окрім Хмельницької, проєкт втілюватимуть також у Вінницькій, Тернопільській та Сумській областях, каже Катерина Савчук.

Авторка: Алла Коломея.

Читайте також

  • Сім міст Хмельниччини отримали статус "непрозорих" під час війни — дослідження Transpаrent Сities
  • У громаді Хмельниччини завершили реконструкцію гуртожитку для ВПО
  • На Хмельниччині у відомчому шпиталі МВС облаштували мінібібліотеку для поранених

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок