У Кам'янці-Подільському під собором Олександра Невського встановили намети

У Кам'янці-Подільському під собором Олександра Невського встановили намети

Оновлено
У Кам'янці-Подільському під собором Олександра Невського встановили намети
. Фото: Алла Чепелюк/Кам'янець-Подільський/09.04.2023 рік

У Кам'янці-Подільському на безстроковій акції біля собору Олександра Невського учасники зібрання, які проголосували восьмого квітня за перехід храму з УПЦ (МП) до ПЦУ почали розгортати намети.

Про це Суспільному Хмельницький розповіла одна з організаторок акції Алла Чепелюк.

За її словами, головними вимогами є допуск ревізійної комісії в храм, аби провести інвентаризацію й ключі від собору.

Віряни, які за перехід собору Олександра Невського до ПЦУ вимагають, аби священники МП допустили до храму ревізійну комісію.
Віряни, які за перехід собору Олександра Невського до ПЦУ вимагають, аби священники МП допустили до храму ревізійну комісію. Фото: Алла Чепелюк/Кам'янець-Подільський/09.04.2023 рік

"Ми вимагаємо, аби священники МП пропустили ревізійну комісію до собору. Наразі нас туди не пускають, хоча є рішення громади про перехід до ПЦУ. Намети ми ставимо, тому що наша акція є безстроковою. Тут вночі будуть залишатись люди на чергуванні. Ми так розуміємо що люди, яких сюди звозили з навколишніх сіл, можливо будуть роз'їжджатись. Ми навіть не дивимось на комендантську годину. Ми тут стоятимемо до 00:00 точно", — сказала Алла Чепелюк.

Парафіяни, які підтримують МП оточили собор у Кам'янці й не пускають туди ревізійну комісію та прихильників ПЦУ.
Парафіяни, які підтримують МП оточили собор у Кам'янці й не пускають туди ревізійну комісію та прихильників ПЦУ. Фото: Алла Чепелюк/Кам'янець-Подільський/09.04.2023 рік

Станом на 19:30 поблизу собору Олександра Невського зібралось понад 1000 людей, які за перехід церкви до ПЦУ. Понад 500 вірян, які підтримують МП оточили храм й не пускають їх, додала Алла Чепелюк.

У Кам‘янці-Подільському о 00:00 завершилась безстрокова акція. Намет також зібрали. Завтра, 10 квітня, за словами організаторів, планують виходити лише на чергування біля собору. Ключі від храму священники МП не віддали, у собор ревізійну комісію не пустили.

Що відомо

  • У Кам'янці-Подільському біля собору Олександра Невського, за перехід якого з УПЦ (МП) ДО ПЦУ вчора проголосували містяни, о 12:00 дев'ятого квітня знову зібрались люди. Вони вимагають, аби віддали ключі від храму й допустили туди ревізійну комісію, щоб розпочати інвентаризацію.
  • У Кам'янці-Подільському восьмого квітня присутні на зборах містяни одноголосно проголосували за перехід собору Олександра Невського до ПЦУ.
  • Станом на 19:00 восьмого квітня парафіяни храму не допустили ревізійну комісію до собору, аби розпочати процес інвентаризації. Ключі від собору також не віддали.
  • У Кам'янці-Подільському четвертого квітня відбулась сесія міськради. На ній депутати одноголосно прийняли три звернення, зокрема, щодо заборони МП на території України, виходу Кам'янець-Подільської єпархії УПЦ МП зі складу російської православної церкви, припинення договорів оренди чи користування УПЦ (МП) церковними спорудами, що перебувають у державній власності. Також проголосували "за" 19 проєктів про припинення користування земельними ділянками УПЦ (МП).

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок