Старий ліцей — знесли, новий — не збудували. Як навчають дітей в одній з громад Хмельниччини

Старий ліцей — знесли, новий — не збудували. Як навчають дітей в одній з громад Хмельниччини

Старий ліцей — знесли, новий — не збудували. Як навчають дітей в одній з громад Хмельниччини
. Фото: Суспільне Хмельницький

У двох корпусах нині навчаються учні середніх та старших класів Писарівського ліцею Війтовецької селищної ради, учні початкової школи у приміщенні садочка. Про це Суспільному розповів директор Писарівського ліцею Володимир Прут. Третього березня минулого року, у рамках "Великого будівництва", мали розпочати роботи зі зведення нової будівлі ліцею. Щоб розчистити місце, розібрали чотири з шести старих корпусів закладу, каже директор ліцею. Роботи закінчили 21 лютого 2022 року. Проте через широкомасштабне вторгнення будівництво нової будівлі ліцею у березні минулого року не розпочали.

Яка доля очікує на Писарівський ліцей та в яких умовах нині там навчаються діти — дізнавалась команда Суспільного.

Дев’ятикласниця Ілона Дідух навчається у Писарівському ліцеї. Дівчина каже, що усі її однокласники з нетерпінням очікують на початок робіт.

"Нам хотілося б нову школу, хотілося б випуститися з 11 класу вже в новій омріяній і довгоочікуваній школі", — сказала Ілона.

На цьому місці мали збудувати новий корпус ліцею.
На цьому місці мали збудувати новий корпус ліцею. Фото: Суспільне Хмельницький

Дев'ятикласник Вадим каже: "Мали будувати нову школу, а почалася війна і всі плани зруйнувала".

Будівництво нової школи — мрія кількох поколінь жителів Писарівки, розповідає вчителька Писарівського ліцею Оксана Полякова: "Ще я навчалась у школі й тоді вже було заплановано будівництво нової школи. Ми бігаємо із класу в клас, у нас один пристрій в одному класі, інший — не має спеціального переходу. І водопостачання, і туалет у нас на вулиці".

Санвузла у Писарівському ліцеї немає.
Санвузла у Писарівському ліцеї немає. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами директора Писарівського ліцею Володимира Прута, старі корпуси їхнього навчального закладу були збудовані у 1956-1958 роках.

"Будувалися без проєктів. Це були швидко збудовані приміщення й планувалось, що надалі буде збудована нова школа. В 1995 році, за планом, мала бути новобудова. З розпадом Радянського Союзу припинилися будівництва, відтоді весь час надія, що школа буде. І у 2022 році ми потрапляємо до програми "Велике будівництво". Мала збутись давня мрія жителів села, учнів", — розповів Володимир Прут.

152 учні навчаються у Писарівському ліцеї.
152 учні навчаються у Писарівському ліцеї. Фото: Суспільне Хмельницький

152 учні нині навчаються у Писарівському ліцеї, каже Володимир Прут: "Початкова школа у нас в окремому приміщенні, у старому дитячому садку. Ми його переобладнали й тепер там навчається 68 дітей".

Нове приміщення дасть змогу осучаснити освітній процес. Ми матимемо нове приміщення із їдальнею та санвузлом всередині, і зможемо об’єднати молодші та старші класи, розповідає директор ліцею: "Ми розібрали старі приміщення і на цьому місці мало бути нове. Залишилось приміщення, яке розташоване ліворуч від мене. Це приміщення — аварійне, воно підтверджене. Діти у цьому приміщенні не можуть перебувати. Але, на жаль, ми не маємо іншої можливості".

Одне з приміщень, у якому навчаються діти — аварійне.
Одне з приміщень, у якому навчаються діти — аварійне. Фото: Суспільне Хмельницький

Як розповів Війтовецький селищний голова Ігор Степанюк, третього березня минулого року мали розпочати роботи зі зведення нових корпусів ліцею.

"Якби не війна, то ми б вже мали зведений корпус. Планувалася школа, будівництво школи розплановано було на два роки. Вартість кошторисна була близько 90 мільйонів гривень, це за ціною 2021 року. Тому ми всі чекаємо скорішої перемоги. Зараз поки призупинена програма, кошти заморожені й капітального будівництва ми не ведемо. Це за постановами Кабінету міністрів. Кошти необхідні великі й самотужки громада школу не побудує", — говорить Ігор Степанюк.

Коли розпочнеться будівництво Писарівського ліцею — невідомо, каже директорка департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Дарія Басюк. За її словами, через дію 590 постанови Кабміну, нині фінансування капітального будівництва — призупинено.

Авторка: Наталя Сідова.

Читайте також

  • На Хмельниччині за останній рік побільшало хворих на туберкульоз. Яка причина
  • 90% ліфтів Хмельниччини виробили свій експлуатаційний ресурс

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок