У Хмельницькому новорічні дерева дрібнять на щепу

У Хмельницькому новорічні дерева дрібнять на щепу

Ексклюзивно
У Хмельницькому новорічні дерева дрібнять на щепу
. Фото: Суспільне Хмельницький

Новорічні ялинки на Хмельницькому полігоні твердих побутових відходів дрібнять на щепу, аби дерева займали менше місця та приносили користь після свят, розповідає майстер полігону Едуард Дашевський. За його словами, цього року щепу роздають всім, хто за нею приїде.

Як утилізують новорічні дерева, бачили кореспонденти Суспільного.

Машиніст рубальної машини хмельницького полігону твердих побутових відходів Микола Гавловський розповідає: разом із помічником від першого січня ріжуть новорічні ялинки на щепу, і нарізали їх вже 20 кубометрів.

"Після Нового року на другий день вже були ялинки", — розповідає Микола Гавловський.

Машина дрібнить однаково ялину, сосну, ялицю чи іншу деревину
Машина дрібнить однаково ялину, сосну, ялицю чи іншу деревину. Ілюстративне фото: Суспільне Хмельницький

Машина, каже, дрібнить однаково ялину, сосну, ялицю чи іншу деревину, незалежно від того, суха вона чи мокра. Працює, розповідає, щодня.

"Кожний день. Якщо ми не перебиваємо ялинки, то перебиваємо дрова, які привозять. Перебиваємо і те, і те", — каже чоловік.

З його слів, саме новорічних дерев цього року менше, ніж у попередні роки.

"Попередні роки було більше. Може, штучних багато зараз ялинок, може, менше святкують у зв’язку з війною. Така ситуація", — розповідає Микола Гавловський.

Тріски роздають всім охочим безкоштовно
Тріски роздають всім охочим безкоштовно. Фото: Суспільне Хмельницький

Зі слів майстра полігону Едуарда Дашевського, машина з електричним двигуном, проблем із її запуском не виникає.

"В нас рідко коли світло зникає. Переважно світло є. За день десять кубів, великий контейнер за день набивається легко. Це в нас другий контейнер уже", — розповідає Едуард Дашевський.

Майстер полігону розповідає: раніше щепу безкоштовно надавали першій хмельницькій лазні для опалення, брали зоокуточки та зоопарки посипати долівку в вольєрах та на корм деяким тваринам. Та цього року замовлень не мають, тож роздають її всім бажаючим безкоштовно. Ялинки на полігон звозять сміттєвози із 263 майданчиків загального користування міста, розповідає директор хмельницького комунального підприємства "Спецкомунтранс" Олександр Зімін. За його словами, не всі містяни викидають ялинки на смітники.

Новорічні ялинки на Хмельницькому полігоні твердих побутових відходів дрібнять на тріски
Новорічні ялинки на Хмельницькому полігоні твердих побутових відходів дрібнять на тріски. Фото: Суспільне Хмельницький

"Є навіть такі, які лінуються винести її в визначене місце, викидають через балкон. Забираємо всі. Намагаємось максимально по декілька разів об’їхати майданчики. Хочеться попросити мешканців міста їх залишати просто збоку біля контейнерів і бажано, за можливості, щоб вони були без прикрас", — розповідає директор Хмельницького "Спецкомунтрансу".

Перероблювання на щепу налагодили з десяток років тому, каже директор "Спецкомунтрансу".

"Якщо воно має перегнивати роками й займати певну площу, то її можна переробити та використати для опалення твердопаливних котлів. Місто має бути чистим", — розповідає Олександр Зімін.

На полігоні новорічні дерева проходять процес ресайклингу
На полігоні новорічні дерева проходять процес ресайклингу. Фото: Суспільне Хмельницький

З його слів, цього року мешканці міста активно починають викидати новорічні дерева після 14 січня. Та цього року їх, вочевидь, буде в рази менше, ніж у попередні роки, бо ялинок і продавали цієї зими менше.

"Цього року було значно менше і самих локацій по місту. Частина розпродалася, іншу частину, швидше за все, відвезли на котельні, можливо, в приватні будинки, де їх спалили", — каже директор підприємства.

З його слів, жоден підприємець не привіз жодного дерева на полігон, не уклали й жодного договору на прибирання й вивезення ялинок.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок