Встають о 6, аби дістатися до школи: скільки Хмельниччині не вистачає шкільних автобусів

Встають о 6, аби дістатися до школи: скільки Хмельниччині не вистачає шкільних автобусів

Ексклюзивно
Встають о 6, аби дістатися до школи: скільки Хмельниччині не вистачає шкільних автобусів
. Фото: Суспільне Хмельницький

18 автобусів до кінця року планують придбати для опорних шкіл Хмельниччини. Про це Суспільному розповіла директорка департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації Дарія Басюк. Загалом Хмельниччина нині потребує 104 шкільних автобуси, каже Дарія Басюк. За її словами, на початок року на Хмельниччині було понад 450 шкільних автобусів, 416 з яких були на ходу. Нині 69 із них – у користуванні Збройних сил України.

Як у громадах Хмельниччини виходять із ситуації нестачі шкільних автобусів, читайте у матеріалі Суспільного.

Учениця 11 класу красилівського ліцею Марія Пилип’юк розповідає, що школярів до їхнього навчального закладу підвозять два автобуси. Один – ліцею, другий – з гімназії у сусідньому селі.

"Їжджу з Грицак, це біля Антонін. Виходжу десь о 7:20 ранку. О 7:30 ранку приїжджає автобус. І ми так їздимо. З мого села їздять двоє осіб. Я б дуже хотіла, щоб вже був наший автобус. Щоб ми, якщо щось ломилося, ми не сиділи вдома, а їздили в школу. І щоб був наший, і щоб ми не думали, чи буде сьогодні автобус, чи його не буде", – розповіла Марія.

За словами учениці 10 класу Олександри Казмірук, вона прокидається о шостій, щоб о сьомій сісти до шкільного автобуса у рідних Сорокодубах.

"Проблема з автобусом, проблема в тому, що він інколи ламається. В ці дні нам роблять дистанційне навчання. Зараз нас возить автобус з іншої школи", – розповіла Олександра.

Красилівський ліцей – один з найбільших навчальних закладів у громаді. Тут навчається 567 учнів, 63 з яких доїжджають з сіл, розповідає директорка закладу Олена Ковальчук.

"Маршрутів у нас є два, щоб забрати цих дітей по навколишніх селах. Є два напрямки, по яких рухаються автобуси. В одному напрямку це Кульчини, Кульчинки – забирає наш автобус. Ним доїжджають 25 учнів. А решта учнів доїжджають з іншого напрямку – це Сорокодуби, Пилипи, це вже інший, більший маршрут і там 23 учні. Але їх, на превеликий жаль, возять резервні автобуси", – каже Олена Ковальчук.

За словами директорки, резервні автобуси часто змінюються і ламаються. Тому заклад потребує власного другого шкільного автобуса, щоб учні не запізнювались на уроки й виходили з дому пізніше.

"До прикладу, Чепелівська гімназія, яка нам дає свій автобус, який нам допомагає зібрати наших дітей в цьому іншому другому маршруті й привозять для нас. Спочатку вони привозять наших дітей, а потім їдуть за своїми. Інколи – навпаки. Інколи, буває, що може і поламатися дорогою", – розповіла директорка Красилівського ліцею.

За словами Красилівського міського голови Ніли Островської, на початку війни вони віддали два шкільних автобуси громади на потреби Збройних сил України.

"Особливо має потребу в автобусі наш ліцей новостворений. Вже другий рік всі старшокласники громади навчаються в ліцеї. Це 10-11 класи. Зі всієї громади, зі всіх шкіл ми привозимо в Красилів, в школу №5, ліцей. Тому ми бачимо наскільки не комфортно зараз вставати о шостій годині й добиратися в місто, в школу", – каже Ніла Островська.

Нині громада потребує три шкільних автобуси. Один, за два з половиною мільйони, придали за кошти міського бюджету. Другий – планують придбати у рамках програми співфінансування, каже Ніла Островська: "В пропорції майже 50/50 ми також купуємо ще один шкільний автобус. А нам їх потрібно всього три. Плануємо ще один на початку нового року придбати. Ми маємо 20 закладів середньої шкільної освіти. І зараз функціонує п’ять автобусів, нам їх потрібно набагато більше".

Цьогоріч була виділена субвенція у 27 мільйонів гривень для придбання шкільних автобусів на Хмельниччині, розповіла директорка департаменту освіти та науки обласної державної адміністрації Дарія Басюк. За її словами, вони планують придбати 18 автобусів.

"Було визначено відсоток співфінансування територіальних громад, на правду, він достатньо високий, майже 47 відсотків. Але більшість територіальних громад погодилися, хоча були випадки, коли після гарантійного листа територіальна громада нам надсилала відповідь і відмовлялася від співфінансування. Три територіальних громади визначили співфінансування по два автобуси", – розповіла Дарія Басюк.

Загалом Хмельниччина нині потребує 104 шкільних автобуси, додає Дарія Басюк.

Читайте також

  • Учні створюють метеорологічну станцію у Хмельницькому
  • Як працюють дитячі садочки Хмельницької громади без електропостачання

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок