"Я тільки вкусила хліб з маслом і як зашипіло", — пенсіонерка, в будинок якої влучив уламок ракети

"Я тільки вкусила хліб з маслом і як зашипіло", — пенсіонерка, в будинок якої влучив уламок ракети

"Я тільки вкусила хліб з маслом і як зашипіло", — пенсіонерка, в будинок якої влучив уламок ракети
. Фото: Суспільне Хмельницький

Уламки російської ракети, яку збили 31 жовтня під час ранкової повітряної тривоги, впали на житловий будинок в одній з громад Хмельницького району. Власниця будинку 74-річна жителька селища, яка за кілька хвилин до падіння зайшла до хати.

Про це Суспільному розповів голова громади Сергій Волковинський.

Біля будинку 74-річної Зінаїди Кохно її діти винесли та перемивають всі речі, що покрились сажею, внаслідок пожежі, яку спричинили уламки збитої 31 жовтня російської ракети.

Діти власниці будинку ліквідовують наслідки падіння уламків російської ракети. 01.11.2022 рік.
Діти власниці будинку ліквідовують наслідки падіння уламків російської ракети. 01.11.2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

В жінки – вибиті вікна, пробита шиферна покрівля, згоріла побутова техніка, кімната – вся покрита сажею. Розповідає – вижила дивом, бо за кілька хвилин до падіння уламків зайшла до хати пити чай.

"Я тільки вкусила хліб з маслом і як щось зашипіло. І я побачила факел якийсь червоний. Я думаю: "Що це таке, хлопчики може граються, з самого ранку кидають петарди в хату". Коли ні – воно шипить, з телевізора вогонь, з холодильника вогонь, все хату. Я думаю: "Що воно робиться?". І чую крики вже надворі", – пригадує власниця будинку Зінаїда.

На фото холодильник Зінаїди, який згорів. Пожежу спричинив уламок збитої російської ракети. 01.11.2022 рік.
На фото холодильник Зінаїди, який згорів. Пожежу спричинив уламок збитої російської ракети. 01.11.2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Вогонь з хати Зінаїди Кохно, побачила її донька Оксана Кушнір, яка проживає в сусідньому будинку. Розповідає, поки бігла до будинку, що палає, думала, що мати, яка перед тим підмітала подвір’я – загинула.

"Цей уламок ракети "плювався" вогнем. Я прибігла – воно ще горить. Перескочила якось так через вогонь. Просто почула, що там є якийсь рух. Питаю: "Мама, ти жива? Мама, ти жива?". А вона горнятком гасить вогонь. В неї в коридорі стояло відерце, вона черпнула воду й лила на холодильник і телевізор. А шматок, уламок цієї ракети – в хаті", – розповіла дочка власниці будинку Оксана.

Гасити пожежу збіглись всі сусіди, пізніше приїхали рятувальні служби та правоохоронні органи, рештки ракети з подвір’я забрали.

В будинку пенсіонерки вибито вікна, пошкоджений дах. 01.11.2022 рік.
В будинку пенсіонерки вибито вікна, пошкоджений дах. 01.11.2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Мені зараз навіть не віриться, мені здається, що це казка. І що це якийсь сон. Я й зараз не вірю, що таке сталось", - каже пенсіонерка.

Збитки, нанесені падінням уламків ракети компенсують коштом місцевого бюджету, розповідає голова громади Сергій Волковинський: "Після створення комісії буде складений акт пошкоджень. І ми сподіваємось, що десь орієнтовно від десяти до двадцяти тисяч гривень матеріальної допомоги ми зможемо".

Голова громади додає, що звертатиметься до благодійників, аби придбали жінці нову побутову техніку.

Що відомо

  • 31 жовтня під час ранкової повітряної тривоги, яка тривала в області з 7:20 до 10 ранку, у двох районах Хмельниччини впали уламки російських ракет.
  • На Хмельниччині 31 жовтня уламки ракети впали на цивільний об'єкт
  • 22 жовтня, під час повітряної тривоги російські війська завдали удари по об'єктах критичної інфраструктури Хмельниччини. Сили ППО теж відпрацювали декілька ракет. Що відомо і коли буде світло
  • Над Хмельниччиною сили ППО вранці 10 жовтня під час повітряної тривоги збили три ракети, які РФ випустила по території України. У Хмельницькому відсутнє водо- та електропостачання.
  • По території Хмельниччини РФ випустила 6 ракет

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок