"Щоб спілкуватися з дітьми, почала вчити італійську". У Хмельницькому пенсіонерів вчать іноземним мовам

"Щоб спілкуватися з дітьми, почала вчити італійську". У Хмельницькому пенсіонерів вчать іноземним мовам

"Щоб спілкуватися з дітьми, почала вчити італійську". У Хмельницькому пенсіонерів вчать іноземним мовам
. Фото: Суспільне Хмельницький

Цього навчального року слухачами Університету третього віку, що працює на базі Хмельницького міського терцентру соцобслуговування, стали близько чотирьохсот містян. Займаються вони безплатно на 24 факультетах. Долучитися до навчання можуть люди з інвалідністю, пенсіонери та внутрішньо переміщені особи пенсійного віку.

Про це Суспільному розповів завідувач відділення центру Олександр Ковальчук.

Наталія Блажук записує до зошита слова італійською. Жінка понад сорок років відпрацювала фармацевтом. Втім, запевняє, що мала хист до вивчення мов. Коли вийшла на пенсію вирішила надолужити знання. До цього її також спонукали рідні.

"Життя в дітей так склалося, що вони поїхали за кордон. Для того, щоб я з ними могла спілкуватися, пішла на навчання. Онука ходить до шостого класу Неапольської італійської школи, мені стало трошки соромно, що я не можу з нею спілкуватися", — розповідає Наталія Блажук.

Наталія Блажук почала вчити італійську, щоб спілкуватися з дітьми, які живуть в Італії
Наталія Блажук почала вчити італійську, щоб спілкуватися з дітьми, які живуть в Італії. Фото: Суспільне Хмельницький

На столі Наталії Блажук кілька зошитів. Один із них – розкреслений кольоровими маркерами. Це, каже жінка, подарунок від онуки.

"Коли я задумала іти на курси італійської мови, мені онука переслала шпаргалку. Вона розфарбувала це все для того, щоб людина, яка на пенсії, могла орієнтуватися скоріше, і навіть переклад мені дала. І я з задоволенням дивлюся шпаргалку і мені дуже легко спілкуватися з учнями, і з викладачем", — каже жінка.

Аби вільно спілкуватися з друзями, які живуть за кордоном, прийшов на лекцію з італійської мови Сергій Красюк.

"В Європі норма для людей знати мінімум чотири мови. Будь-яка європейська домогосподарка спілкується мінімум чотирма різними мовами. Я подумав, а чим я гірший", — розповідає слухач університету третього віку.

В Університеті третього віку пенсіонери вчать італійську
В Університеті третього віку пенсіонери вчать італійську. Фото: Суспільне Хмельницький

Італійську мову в Університеті третього віку, що працює на базі Хмельницького міського терцентру соцобслуговування, викладає Лія Березюк. За освітою жінка математик-програміст. Досконало знає італійську, бо займалася з викладачами та самостійно. А ще жила в Італії й спілкувалася з носіями мови.

"Я сама за спеціальністю викладач. Я математик. Я завжди стояла за кафедрою, або біля дошки. У мене і голос поставлений, і все інше. Я це все можу робити. Я прийшла в наш центр і кажу: у вас немає італійської мови, ніхто не веде. А може є такі, хто б хотів її знати", - розповідає Лія Березюк.

На лекціях Лія Березюк використовує різні форми та методи навчання. За один курс планує підготувати слухачів до вільного спілкування італійською. Далі – поглиблюватиме їх знання. Не забуває викладачка і про домашнє завдання.

"Усе те, що ми робимо на лекції, вони мають вивчити. Кожен вечір, потрошки, за якимось справами. За справами, коли працюють руки, голова завжди вільна.", — каже викладачка італійської мови.

Викладачка італійської Лія Березюк жила в Італії та спілкувалася з носіями мови
Викладачка італійської Лія Березюк жила в Італії та спілкувалася з носіями мови. Фото: Суспільне Хмельницький

Разом з італійською мовою в Університеті третього віку, який розпочав навчальний рік, безплатно можна опанувати ще 23 науки людям з інвалідністю, пенсіонерам і внутрішньо переміщеним особам пенсійного віку. За словами завідувача відділення Хмельницького терцентру соцобслуговування нині там навчаються близько чотирьохсот містян.

"Самі популярні факультети: основи володіння оргтехнікою, тобто комп’ютери, і основи володіння смартфонами. Зараз люди дуже потребують навичок з мобільними телефонами", — розповідає Олександр Ковальчук.

Набір до Університету третього віку триває. Також, каже Олександр Ковальчук, там шукають ще викладача "Основ володіння оргтехнікою".

Авторка: Ярослава Антошевська

Читайте також

  • Хмельницьких старшокласників вчать поводитися зі зброєю
  • "Можна забрати собі будь-яку іграшку, що сподобалася". У Хмельницькому запрацювала кімната терапії іграшкою

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок