З 2014 захищав Україну: в Хмельницькому попрощалися з нацгвардійцем Андрієм Бахтовим

З 2014 захищав Україну: в Хмельницькому попрощалися з нацгвардійцем Андрієм Бахтовим

З 2014 захищав Україну: в Хмельницькому попрощалися з нацгвардійцем Андрієм Бахтовим
. Фото: Суспільне Хмельницький.

У Хмельницькому сьогодні, 7 вересня, попрощалися з 47-річним нацгвардійцем, хмельничанином Андрієм Бахтовим із позивним «Тихий», який загинув на Донеччині, виконуючи бойове завдання.

До ритуальної служби прощатися з 47-річним молодшим сержантом Нацгвардії Андрієм Бахтовим сходяться та з’їжджаються його рідні, друзі, колеги й бойові побратими.

Тесть загиблого Микола Хаверко розповідає: Андрій мав дві вищі освіти, служив в поліції, в батальйоні «Беркут», воював у миротворчих військах, в АТО, двічі побував у «котлах», з яких вийшов живим.

Побратим загиблого Андрій розповідає: в 2004-му разом служили в одному підрозділі миротворчої місії ООН в Косово, а коли почалася російсько-українська війна, сформували добровольчий батальйон.

«Я приїхав з Миколаєва, де зараз так само виконую обов’язки із захисту нашої країни, щоби провести в останню путь свого друга, насамперед, бойового побратима. Я був командиром добровольчого батальйону «Миротворець», в якому Андрій Бахтов був моїм заступником. Андрій був не тільки моєю правою рукою, але й душею підрозділу», - каже Андрій.

За його словами, Андрій Бахтов мав позивний «Тихий». Каже, на фронті псевдо дають за вдачу бійця.

«Йому такий позивний дали через врівноваженість. Він дуже вмів собою володіти в будь-якій стресовій ситуації і, зрозуміло, досвід в миротворчій місії допоміг йому бути людиною, яка вміє контролювати емоції», - говорить побратим.

Андрій Бахтов, розповідає його кума, волонтерка Аліна Москалюк, був живучим.

«Він був в складі батальйону «Миротворець», пройшов Іловайський котел, вийшов з Іловайського котла, вийшов з Дебальцевського котла. Після Іловайського котла в нього згоріли всі документи, бронік, все згоріло», - згадує жінка.

Аліна розповідає: як тільки Андрій відновив документи, одразу подався на фронт. У поліції, каже, дослужився до звання підполковника, на фронті воював у званні молодшого сержанта, але не переймався цим, бо був командиром.

«Казав, яка різниця, з яким званням тебе беруть, якщо ти йдеш захищати свою Батьківщину?», - говорить Аліна Москалюк.

Тесть загиблого Микола Хаверко каже: його донька, вдова загиблого, не переконувала чоловіка залишатися вдома, знала, що не переконає.

«Казала лише йому: бережи себе, в тебе дітки, троє дітей. Андрій загинув в бою. Він рятував своїх підлеглих. Вся його рота, якою він командував, приїхала на похорон попрощатися з ним. Бійці самі його вибрали командиром роти», - говорить Микола Хаверко.

За його словами, зять був гарним поліцейським, служив в підрозділах «Беркуту», потім в АТО, а від початку повномасштабної фази війни був у Гостомелі, Ірпіні, далі на сході. Загинув молодший сержант Андрій Бахтов на Донеччині. У нього залишилася вдова та троє дітей: 13-ти, 16-ти та 23-х років.

Поховали нацгвардійця на Алеї Слави міського кладовища у мікрорайоні Ракове.

Читайте також

Читайте нас у Telegram Viber та Instagram

На початок