Університет третього віку приймає студентів: Які факультети діятимуть

Університет третього віку приймає студентів: Які факультети діятимуть

Університет третього віку приймає студентів: Які факультети діятимуть
. Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому запрацювала виставка майстрів «Університету третього віку». На ній представлено понад тридцять декоративних виборів, зроблених людьми пенсійного віку. Поряд із мистецьким в Університеті третього віку діють філологічний, театральний, технічний і спортивний напрямки. Загалом, є понад двадцять факультетів. З середини вересня в Університеті для пенсіонерів планують розпочати навчання.

Про це Суспільному розповів завідувач відділення Хмельницького терцентру Олександр Ковальчук.

Малюнки, гобелени, вишиті рушники та ляльки-мотанки. Понад тридцять декоративних виробів представили на виставці слухачі Університету третього віку. Організатори кажуть, головна мета експозиції: власним прикладом заохотити старше покоління до розвитку і навчання.

У Хмельницькому відкрили виставку, яка заохочує пенсіонерів до розвитку та навчання
Пенсіонери продовжують навчатися в Університеті третього віку. Фото: Суспільне Хмельницький

«Я наздогнала свою мрію. Раніше я не мала такої можливості, але тепер розумію, позаду більше часу, аніж попереду. Є вже вільний час, вийшла на пенсію, я дуже задоволена, я люблю малювати», - розповідає студентка «Університету третього віку» Людмила Галущинська.

Мрію у життя Людмила Галущинська почала втілювати, коли їй було за шістдесят. Два роки тому вона стала слухачкою курсу «Образотворче мистецтво і дизайн» в Університеті третього віку. Відтоді, каже, малює при кожній слушній можливості.

Картину, вишиту сорочку для старшої онуки й подушечку для правнука в техніці – нетканий гобелен – представила на виставці Наталія Цимбалюк. Зокрема, на полотні зобразила клен мінеральним олівцем – сангіною.

«Коли був ковід, займатися в приміщенні ми не могли. Займалися біля прапора в нашому гарному парку, і клени там ростуть. Хтось, позаду мене малював березу. Я вирішила клен. Пропонували малювати олівцем, сангіною, олійними фарбами, аквареллю, нас цьому всьому навчали», - розповіла Наталія Цимбалюк.

Усі вироби зроблені руками людей пенсійного віку
Усі вироби зроблені руками людей пенсійного віку. Фото: Суспільне Хмельницький

На виставці представлено понад тридцять робіт декоративного мистецтва, виконаних у різних техніках. До їх створення долучилися всі слухачі курсу «Образотворче мистецтво і дизайн», розповіла одна зі студенток Людмила Шкварська. Каже, подібні експозиції організовують не вперше.

«Головна мета – довести всім, що вчитися треба завжди, до кінця своїх днів. Вчитися, це здорово. Це допомагає, це надихає, це допомагає триматися молодим у будь-якому віці, це задоволення», - каже студентка.

Поряд із мистецьким в Університеті третього віку діють філологічний, театральний, технічний і спортивний напрямки. Загалом, є понад двадцять факультетів, розповів завідувач відділення денного, цілодобового, тимчасового перебування Хмельницького терцентру спецобслуговування, на базі якого працює заклад, Олександр Ковальчук. Каже, зараз триває набір слухачів.

«Послуга надається жителям Хмельницького, які мають прописку, реєстрацію, довідку внутрішньопереміщеної особи та пенсійне посвідчення», - розповів Ковальчук.

За словами Олександра Ковальчука, розпочати навчання в Університеті третього віку планують з середини вересня.

Читайте також

  • У Хмельницькому організували виставку спаленої російської техніки
  • У Хмельницькому працівники архіву презентували виставку «Україна. Війна в Європі».
  • У Хмельницькому учасники бойових дій підняли державний прапор України.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок