Українці, яким виповнилося 60, можуть заплатити за комірне віртуальною тисячею за вакцінацію. Про це суспільному розповіла головна спеціалістка відділу цифровізації Хмельницької обласної державної адміністрації Вікторія Остапюк. За її словами, є й інші новації у використанні ковідної тисячі. Які саме - у матеріалі Суспільного.
Викладачка основ вивчення смартфону Хмельницького університету третього віку Марія Капустян каже: раніше найбільше цікавило студентів, яким за 60 - аптека і театр. Відтепер, додає, студенти не менш жваво цікавляться й оплатою за комірне через єПідтримку. Бо як сплачувати за комунальні послуги в інтернеті, слухачі, вже знають і користуються.
Віртуальною тисячею за два щеплення від ковіду відтепер можна оплатити комунальні послуги всім, хто досяг 60-тирічного віку, розповідає Вікторія Остапюк із відділу цифровізації облдержадміністрації: "Всі пенсіонери можуть розрахуватися за комунальні послуги. З вчорашнього дня люди на всіх форумах обговорюють те, що можна оплатити комунальні".
Хмельничанка Антоніна Підлісна каже: добре, що за вакцинальну тисячу можна отримати більше послуг. Свою тисячу, каже, витратила на медикаменти, бо заплатити за комірне тисячі б не вистачило: "Трохи більше двох тисяч в місяць комунальних. Тисяча нічого не вирішує. Тисяча - це як крапля в морі".
70-тирічний хмельничанин Ігор Мещишин розповідає: щоби навчитися користуватися смартфоном, встановити застосунок, отримати тисячу та знати, як її витратити, разом з дружиною стали студентами університету третього віку.
Кураторка університету Марина Куриляк каже, що факультет основ вивчення смартфону - один із найпопулярніших серед 23-х факультетів університету. "Попит тросте. Багато кого цікавить питання використання цієї підтримки. Категорія вікова - це люди пенсійного віку 60+, люди, що проживають в місті Хмельницькому, можуть відвідувати це заняття безкоштовно. З приєднаних сіл можуть приїжджати також", - каже кураторка.
За її словами, люди, яким за 60, за кілька занять вивчають основи користування смартфону, якщо мають такий гаджет: "Питання більше, мабуть, до телефонних апаратів, тому що не всі підтримують цю функцію електронного гаманця".
Ігор Мещишин каже: "В мене смартфон такої моделі, на яку я не можу влаштувати технологію. Це та технологія, коли клієнт розраховується в магазині за товар".
За словами Вікторії Остапюк, літні люди мають можливість отримати від держави безкоштовний гаджет: "На початку березня можливо буде вже подати заявку, щоб отримати смартфон, і буквально на початку осені всі вже будуть отримувати смартфони".
Ігор Мещишин на такі нововведення каже: "Мабуть, це рекламна фішка, це дуже коштовний прилад, забезпечити всіх пенсіонерів таким приладом – це дуже проблематично для нашої держави, яка зараз потерпає від наближення війни".
За словами Вікторії Остапюк, в отримання тисячі за зелений сертифікат теж мало хто вірив, та тепер її отримують. Та каже: термін використання віртуальної тисячі тепер не 4 місяці, а дев'ять. Коли ж користувач за цей період не витратить свою тисячу, вона повернеться в державний бюджет.
Читайте також
- На потреби тероборони Хмельниччини планують додатково виділити 4,84 мільйона гривень