У Хмельницьких тролейбусах встановлюють нові валідатори. Що зміниться

У Хмельницьких тролейбусах встановлюють нові валідатори. Що зміниться

У Хмельницьких тролейбусах встановлюють нові валідатори. Що зміниться
. Фото: Суспільне Хмельницький

У двадцяти тролейбусах обласного центру встановили нові валідатори. Про це Суспільному розповіла заступниця директора Хмельницького комунального підприємства "Електротранс" Наталя Свистун.

За її словами, новий валідатор передбачає здійснення оплати не лише пільговим та платним е-квитком, але й банківською карткою.

Чому їх замінюють та чи встановлять валідатори у іншому громадському транспорті.

Хмельничанин Вадим, щодня їздить в тролейбусах, розповідає як здійснює оплату.

"Користуюся щодня, зазвичай оплачую за проїзд через Приват24", - говорить чоловік.

Водій тролейбуса Руслан Мартинюк їздить на різних маршрутах міста. Розповідає, встановлення нового валідатора полегшує його роботу.

"Є такий графік, що там бувало і по 70 талонів мені потрібно видати. Це відволікає від роботи", - каже водій тролейбуса.

Фото: Суспільне Поділля
Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

На період пристосування до нових валідаторів, термінали, які знаходяться біля водія залишатимуться у дії, каже Руслан Мартинюк.

"Є такі люди, які не хочуть оплачувати через новий валідатор, бо він не видає чека. І тоді вони приходять до мене, щоб взяти чек. І я через цей валідатор знову ж видаю квиток", - додає водій.

Заступниця директора з виробництва Хмельницького комунального підприємства "Електротранс" Наталя Свистун розказує про різницю між старим та новим валідатором.

"Старий валідатор передбачає здійснення оплати проїзду виключно електронними квитками. Новий же валідатор передбачає здійснення оплати не лише е-квитками, але й банківською карткою а також одноразовий квиток, який прикладається до нижньої частини валідатора, і також за допомогою функції Google Pay та Apple Pay. Якщо пасажир здійснює оплату е-квитком - він коштує 5 гривень, якщо іншими способами оплати, тоді вартість проїзду буде 6 гривень", - говорить Наталя Свистун.

У перші дні встановлення валідаторів були технічні збої, каже Наталя Свистун.

"Через необізнаність, пасажири плутались і прикладали транспортні картки до нижньої частини валідатора, що спричиняло блокування екрану", - пояснює Наталя Свистун.

За її словами, найбільш популярною формою оплати проїзду у тролейбусах – електронний квиток та QR-код. Заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук розповів, чому встановлюють нові валідатори.

"Наразі, щоб сплатити за проїзд карткою, потрібно підходити до водія, таким чином ми хочемо спростити задачу для пасажира, який хоче сплатити карткою. Він не буде змушений йти до водія, а зможе це зробити безпосередньо біля валідатора", - Микола Ваврищук.

Що відомо

  • З лютого 2020 року електронні квитки для проїзду в комунальному транспорті обласного центру почали видавати пільговим категоріям населення. Вони могли отримати пластикову картку в відділах соціального захисту населення та центрах надання адміністративних послуг.
  • Через рік, у 2021 році, в Хмельницькому почали продавати електронні квитки для усіх пасажирів. Утім, заплановані дати остаточного введення безготівкового розрахунку за проїзд у тролейбусах кілька разів переносили. Врешті-решт, останньою датою стало 1 липня 2021 року.
  • 27 травня на засіданні виконавчого комітету Хмельницької міської ради члени виконкому проголосували за впровадження нових тарифів за проїзд у громадському транспорті міста. Аби змотивувати хмельничан купувати електронні квитки, проїзд з е-квитком зробили 5 гривень, без нього - 6 гривень.
  • Через запровадження е-квитків у Хмельницькому скоротили близько 90 кондукторів. Замість них у громадському транспорті запрацювала контрольна служба.

Читайте нас у Telegram: головні новини Хмельницького та області

На початок