Мешканці будинку у Хмельницькому, біля якого стався зсув ґрунту, просять заборонити нове будівництво

Мешканці будинку у Хмельницькому, біля якого стався зсув ґрунту, просять заборонити нове будівництво

Мешканці будинку у Хмельницькому, біля якого стався зсув ґрунту, просять заборонити нове будівництво
. Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому жителі будинку, де у серпні 2020 року стався зсув ґрунту, виступили проти будівництва поряд ще однієї черги.

Про будівництво четвертої секції житлового комплексу дізналися на зборах ОСББ від голови, розповів мешканець будинку на Кармелюка, 4/2 Олександр.

“Ми, м’яко кажучи, в шоці, тому що ми мали проблеми з будівництвом, яке в 50 метрах від нас, а це знову будівництво, знову проблеми. Там і так не має куди розвернутися. Ми вважаємо наш двір не витримає ще такого одного будинку”, – зазаначив Олександр.

Жителі будинку, де у серпні 2020 року стався зсув ґрунту, виступили проти будівництва поряд ще однієї черги. Фото: Суспільне Поділля
Жителі будинку, де у серпні 2020 року стався зсув ґрунту, виступили проти будівництва поряд ще однієї черги. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Інший мешканець "Чайки" Віталій додає: “свою позицію ми донесли до влади і просимо вирішення даної ситуації, тому що земельна ділянка дуже маленька, а території і так не вистачає”.

Мешканка будинку Аліна розповіла, що після серпневого зсуву ґрунту про облаштування скверу поруч з багатоповерхівкою сказав міський голова Олександр Симчишин. За її словами, люди прийшли на збори, щоб почути позицію влади.

"У нас зараз, виходить, не буде нашої території. Ми планували на місці, де будує "Будальянс", зробити паркову зону. Коли у серпні був інцидент зі зсувом ґрунту, пан Симчишин всім обіцяв, що ці дві ділянки виділяться на зелену територію, а не буде будівництва", – розповіла Аліна.

Голова ОСББ Микола Козачук від коментарів стосовно цієї ситуації відмовився. Зв’язатися із забудовником за вказаними на сайті телефонами кореспондентам Суспільного не вдалося.

Голова ОСББ Микола Козачук від коментарів стосовно цієї ситуації відмовився. Фото: Суспільне Поділля
Голова ОСББ Микола Козачук від коментарів стосовно цієї ситуації відмовився. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Заступник міського голови Микола Ваврищук розповів, що наразі, міська влада працює над тим, щоб ця секція не була побудована. Замість неї, можливо, з’явиться зелена зона, додав посадовець.

"На наступну сесію йде затвердження і передача цієї ділянки в комунальне підприємство по зеленому господарству", – розповів заступник міського голови.

Що відомо

  • Вранці 19 серпня о 4-й годині ранку у мікрорайоні Озерна стався зсув ґрунту навколо багатоповерхового будинку, що на вулиці Кармалюка, 4/2.
  • За попередніми висновками комісії, загрози руйнування будинку по Кармелюка, 4/2 немає.
  • У Хмельницькому продовжують ліквідувати наслідки зсуву ґрунту під багатоповерхівкою, що у мікрорайоні Озерна. Життю та безпеці мешканців будинку, поруч з яким стався зсув ґрунту, наразі нічого не загрожує.
  • Ділянку поруч з будинком на вулиці Кармалюка, 4/2, де стався зсув ґрунту, укріпили. Тривають роботи зі спорудження підпірної стінки та здійснюється будівництво дренажної системи.
  • Мешканці звинувачують у надзвичайній ситуації будівельну компанію, яка зводить поруч ще одну багатоповерхівку.
На початок