Акція «Ангели пам’яті», приурочена вшануванню Героїв Небесної Сотні, відбулася 19 лютого в Хмельницькому. В обласному центрі вона проходить уже втретє.
Про це Суспільному розповіла начальниця управління інформаційно-організаційної роботи Хмельницької міської ради Ірина Бачинська.
Біля пам’ятника Героям Небесної Сотні у Хмельницькому розвішують паперових ангелів. Це символи розстріляних у 2014 році у Києві людей.
Координатор самооборони Майдану у Хмельницькій області Олександр Климчук згадує, як 19 та 20 лютого сім років тому був у столиці.
«Місяць я прожив на Грушевського, біля бочок спав. 18 лютого ми пішли на Верховну раду, коли була вся ця мирна хода. Нам дорогу перепинили «тітушки» з «Беркутом». Ми з моїми хлопцями були останні, хто прикривав відхід людей, які потрапили в оточення «Беркуту», «тітушок» і внутрішніх військ. Я отримав повний набір – дві контузії, отруєння від сльозоточивого газу», - каже колишній «майданівець».
Додає: зробив після Революції Гідності для себе багато висновків.
«Багато вражень позитивних і негативних, багато роздумів і запитань до того, як ми той Майдан провели. І що зараз ми після нього маємо. Тому мені б хотілося, якщо б не жити в нормальній країні, то хоча б в ній померти», - каже Олександр Климчук.
Учениця 10 класу хмельницького ліцею №17 Єлизавета Усова розповідає - до акції долучилася не вперше.
«Ми щорічно приходимо з класом сюди, щоб згадати, віддати пам'ять людям, що загинули на Майдані. Для нас це вже як традиція. Як на мене, революція Гідності – це боротьба за свободу, за наші права, за нашу національну ідентичність», - каже дівчина.
Учень 10 класу Артем Чигийна каже, зростав у російськомовній родині. Зараз спілкується українською, на яку перейшов якраз після подій на Майдані.
Директорка ліцею №15 Алла Киящук втретє разом з учнями долучається до акції. Про події Революції Гідності згадує:
«Коли вперше були побиті студенти, нас, працівників освіти, це обурило вкрай. Коли почався Майдан в Києві і в Хмельницькому, ми не залишали робочі місця, бо не могли покинути дітей. Але ми збирали допомогу і були душею з нашими активістами. Було навіть таке, що діти самі збиралися і йшли, і ми мусили їх супроводжувати. Тобто, в ті часи не можна було стояти осторонь», - розповідає Алла Киящук.
Працівниця дитячого садка №38 Тетяна Поцелуй у 2014 році брала участь в акціях протесту. Сьогодні прийшла вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні.
«Всі працівники дитячого садка вирізали ангелочків разом з вихователями. Я не пропускала жодного мітингу, завжди виходила з усіма хмельничанами. Зараз про події під час Революції Гідності розповідаємо дітям. Ми зараз кажемо їм, що не тільки гинули люди під час подій 2014 року, але й зараз на Донбасі гинуть наші співвітчизники», - каже Тетяна Поцелуй.
За словами начальниці організаційно-інформаційного відділу міськради Ірини Бачинської, акція в місті проходитиме до кінця дня.
Читайте також
Чому рада визнала Майдан історичною подією. Пояснює експерт
Справи Майдану: ДБР оголосило підозру колишньому інспектору ДАІ
Учасники ходи пам'яті Небесної сотні в Києві протестували біля Офісу президента