Окупаційна влада на ТОТ Херсонщини погрожує депортацією українцям, які не взяли паспорт РФ

Окупаційна влада на ТОТ Херсонщини погрожує депортацією українцям, які не взяли паспорт РФ

Ексклюзивно

Окупаційна влада на тимчасово окупованій території Херсонщини змушує українців до того, щоб вони змінили громадянство. Без російського паспорта росіяни погрожують депортацією.

Херсонець Віктор розповів Суспільному, що його мати залишилась на тимчасово окупованій території Херсонської області. За словами чоловіка, громадянам України, які відмовляються брати російські паспорти на окупованих територіях, погрожують депортацією.

"Мамі принесли як вони називають "пособіє" у десять тисяч рублів і попередили, що видають його востаннє. Якщо вона не оформить російський паспорт, то більше грошей не отримає і через 90 днів її вважатимуть іноземкою. Тобто вона буде вважатись іноземкою, живучи на своїй землі, у будинку, який побудувала. Погрожують депортацією. Виїжджати з дому вона категорично відмовляється, тож вихід тільки один – брати російський паспорт", — говорить Віктор.

Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський розповів, що всі соцвиплати росіяни прив'язали до отримання російських паспортів.

"Якщо люди хочуть отримувати медичну допомогу, хоч якесь пенсійне забезпечення, то ці вони зобов'язані отримати паспорт РФ. Хто відмовився, для них отримання соціальної та гуманітарної допомоги практично припинилось. Також знову пішли погрози таким людям, що у випадку, якщо вони не отримають російський паспорт, вони будуть вважатися іноземними громадянами на цій території, тому буде для них депортація", — розказав Юрій Соболевський.

За словами заступника директора Центру близькосхідних досліджень Сергія Данилова, поодинокі випадки депортації жителів тимчасово окупованих територій Херсонської області уже траплялися.

"Я не можу говорити, що це масове явище, поодиноке. Депортації були, навіть потрапляли на камеру. Раніше це було на Василівку. Зараз депортують кудись на грузинський кордон або кордон із Сумською областю", — розповів Сергій.

Після президентських псевдовиборів, на тимчасово окупованих територіях заробітна плата тих, хто пішов працювати у комунальні установи або федеральні, знизилась у два з половиною, а то і три рази, говорить Данилов. Всі інші соціальні виплати також зрівняють до загальноросійського. Окупаційна влада не буде виплачувати по 10 тисяч рублів жителям тимчасово окупованої території.

"Я нещодавно читав їх роз’яснення на каналах окупаційних адміністрацій з цього приводу: медичне страхування, соціальні виплати неможливі без російського паспорта або інших законних підстав для проживання іноземців на території Росії", — каже Сергій Данилов.

За його словами, людям треба оформлювати або посвідки на проживання, або міграційну карту, щоб була змога жити у власному домі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок