На Херсонщині завершується посівна кампанія. Цьогоріч засіяли втричі більше полів: ОВА

На Херсонщині завершується посівна кампанія. Цьогоріч засіяли втричі більше полів: ОВА

У деокупованих громадах Херсонщини засіяні майже 73 тисячі гектарів полів озимими, більше 14 тисяч — ярими та 48 тисяч — технічними культурами. Чотири тисячі гектарів займають картопля, овочеві та баштанні культури.

Про це під час брифінгу 8 червня розповів директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної військової адміністрації Дмитро Юнусов.

Збільшити засіяну площу цього року вдалось завдяки розмінуванню, яке продовжується.

"Нині на правобережжі розміновано 52% полів, або 266 тисяч гектарів. Сподіваємося, що темпи зростуть, бо в Україні запрацювала програма компенсації аграріям за розмінування земель. Держава повертатиме фермерам 70% вартості, витраченої на розмінування полів, а також виплатить компенсації тим, хто вже очистив свої ділянки і почав засіювати землі", — сказав Дмитро Юнусов.

Він також розповів, що з початку року 24 агропідприємства Херсонської області отримали банківські кредити на розвиток бізнесу на загальну суму понад 170 мільйонів гривень.

"Більшість з них — це державна програма "Доступні кредити 5-7-9". Крім того, на Херсонщині реалізується нова програма для аграріїв, на яку передбачена окрема субсидія у вісім тисяч гривень на один гектар для фермерів з деокупованих територій", — сказав директор департаменту розвитку сільського господарства та зрошення ХОВА.

За його даними, на участь у цій програмі подали заявки майже 250 виробників сільськогосподарської продукції області. Виплати для них заплановані на серпень.

Раніше в ОВА повідомляли, що на правобережній Херсонщині сапери розмінували понад 298 тисяч гектарів земель. Протягом тижня обстежили 168, 8 га території.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок