Судитимуть депутатку Херсонської облради, яка "керувала" галуззю охорони здоров'я окупованого Херсона

Судитимуть депутатку Херсонської облради, яка "керувала" галуззю охорони здоров'я окупованого Херсона

Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно депутатки Херсонської обласної ради. ЇЇ підозрюють в колабораційній діяльності.

Про це в Telegram 29 травня повідомила Херсонська обласна прокуратура.

Як йдеться в дописі, підозрювана у липні 2022 року пішла на співпрацю з російськими окупантами та обійняла посаду "начальниці" у незаконному "управлінні охорони здоров'я департаменту соцполітики ВЦА Херсонської територіальної громади".

У прокуратурі повідомляють, що жінка, усвідомлюючи наслідки своєї співпраці з окупантами, використовувала у роботі псевдонім. На посаді вона ймовірно виконувала розпорядження окупаційної влади, налагоджувала роботу закладів системи охорони здоров’я за російськими стандартами та протоколами.

Наразі депутатку утримують під вартою, де вона очікуватиме на вирок суду. Їй загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна, йдеться в повідомленні.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювали співробітники УСБ України в Херсонській області.

Раніше в прокуратурі повідомляли, що повідомили про підозру в колабораціонізмі 45-річній архітекторці з Херсона. Під час окупації обласного центру жінка погодилась на співпрацю й обійняла посаду "начальниці відділу містобудування, архітектури та охорони історичного середовища" в окупаційній адміністрації.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок