Видавали паспорти РФ жителям окупованої Херсонщини. Судитимуть за колабораціонізм трьох жителів Херсона

Видавали паспорти РФ жителям окупованої Херсонщини. Судитимуть за колабораціонізм трьох жителів Херсона

За колабораційну діяльність судитимуть трьох жителів Херсона, які обіймали посади в окупаційній "міграційній службі" і сприяли російській паспортизації на Херсонщині. Їм загрожує до 15 років ув'язнення.

Про це в Telegram повідомила пресслужба обласної прокуратури.

Слідчі встановили, що влітку 2022 року підозрювані обійняли посади в незаконній "федеральній міграційній службі" Херсонської області.

Дві жінки стали "спеціалістами паспортно-візової служби управління громадської безпеки". На посаді вони видавали адресні довідки і готували документи громадян України для оформлення російських паспортів, йдеться в повідомленні.

Ще один підозрюваний обійняв посаду "провідного спеціаліста-експерта по роботі зі співвітчизниками, біженцями та вимушеними переселенцями відділу з питань громадянства". Він координував роботу псевдооргану і організовував профільні конференції та семінари.

Раніше прокуратура Херсонської області повідомляла, що за колабораціонізм судитимуть жителя Херсонщини. За участь у псевдовиборах на тимчасово окупованій території йому загрожує до 10 років ув'язнення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок