Від початку деокупації правобережжя Херсонщини евакуювали майже 45 тисяч людей — ОВА

Від початку деокупації правобережжя Херсонщини евакуювали майже 45 тисяч людей — ОВА

Від початку деокупації правобережжя Херсонської області евакуювали майже 45 тисяч жителів, з них — понад шість тисяч дітей та близько півтисячі маломобільних людей.

Про це у Telegram повідомила Херсонська обласна військова адміністрація.

Повідомляється, що 13 квітня питання проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану обговорили на засіданні обласної комісії, яку провели заступники очільника ОВА Ольга Малярчук та Ярослав Шанько.

Зокрема, проаналізували результати евакуації жителів з небезпечних територій та ефективність функціонування евакуаційних маршрутів. Також вирішили посилити роз’яснювальну роботу серед людей щодо необхідності евакуюватись з територій, які знаходяться під постійними обстрілами, до більш безпечних регіонів країни.   

"Евакуація здійснюється щоденно безплатним автобусним транспортом та потягами. На кінцевій зупинці евакуйованих зустрічають представники ОВА, ДСНС та Червоного Хреста й проводять реєстрацію та розселення ВПО, здійснюють всі необхідні грошові виплати та надають гуманітарну та психологічну допомогу. З евакуацією людей допомагають ГО "ADRA", "Helping to Leave", "Help People", "Схід  SOS", "Проліска", БФ "Save Ukraine", ГО "Пліч-о-пліч", ГО "Сильні, бо вільні"та інші організації", — йдеться у дописі.

Що відомо про евакуацію на Херсонщині

З 24 жовтня 2023 року на Херсонщині оголошена обовʼязкова евакуація з примусом для родин з дітьми, які проживають у небезпечних населених пунктах.

15 листопада з Херсонщини вивезли 91 дитину, повідомляв керівник ОВА Прокудін. Їх евакуювали на Івано-Франківщину.

Станом на 28 листопада 2023 року з 14 небезпечних населених пунктів Херсонщини евакуювали всіх дітей.

За даними ОВА, станом на 19 березня після деокупації правобережжя Херсонщини через обстріли РФ 44 тисячі жителів евакуювали до більш безпечних районів України.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок