"Дільницю обладнали в лікарні, а головний лікар стежив, щоб ми проголосували": жителі ТОТ Херсонщини про вибори РФ

"Дільницю обладнали в лікарні, а головний лікар стежив, щоб ми проголосували": жителі ТОТ Херсонщини про вибори РФ

Ексклюзивно

Жителі окупованої території Херсонщини, з якими поспілкувалось Суспільне, говорять, про низьку явку на псевдовиборах. Аби підвищити відсоток тих, хто "проголосував" залучають бюджетників.

Лариса працює в селищній лікарні, говорить, що дострокового голосування в їх населеному пункті не було. Натомість їх попередили, що 15 березня всі мають бути на роботі й "підтримати Путіна".

"Дільницю для "голосування" обладнали прямо в лікарні. Головний лікар стежив за тим, щоб ми всі проголосували. Сказав, хто цього не зробить, може відразу писати заяву", — розповіла жінка.

Тетяна — пенсіонерка, каже, що у їхньому місті також не було "дострокового голосування", ходили дворами сьогодні.

"До нас додому прийшли члени комісії з військовими, їх сусідка привела, сказала, що ми не голосували. Я намагалась пояснити, що не можу проголосувати, бо не маю паспорта РФ, на що мені відповіли, що можна за будь-яким голосувати. Фактично нас змусили це зробити", — розказала жінка.

За словами жителя окупованого міста Сергія, не відчувається, що люди йдуть кудись голосувати.

"Ну це якась нісенітниця, тому що я ж пам'ятаю як було, коли було в Україні голосування: як там натовп ходив на голосування, особливо на вибори президента. А тут взагалі не відчувається, що є якесь волевиявлення людей. Та яке воно там буде це волевиявлення, тому що хто залишився — більшість не хоче в цьому брати участь", — говорить чоловік.

Перший заступник голови облради Юрій Соболевський говорить, жителі тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини чинять спротив, а голосування відбувається під тиском.

"Українців примушують голосувати за президента іншої країни під примусом, під тиском, під дулами автоматів. Так само як це було під час псевдореферендуму. Очікувано акцент вони зробили, все ж таки, на перший етап. Вже відомо, що оголосять явку у 58 % від загальної кількості виборців саме на цьому етапі. Перевірити це не можливо, і, зрозуміло, що ця цифра не відповідає дійсності", — каже Соболевський.

Також Соболевський розказав, що за інформацією окупаційної влади, на лівобережжі Херсонщини 15 березня відкрили 61 дільничну комісію, до яких люди ніби то займали черги з сьомої ранку.

"Звичайно цього не було. Окупанти працюють по методичках: коли "посадові особи" приходять на дільниці, там підготовлена масовка, і всі дуже раді. Потім обмін думками, "відчуттям радості" від того, що Херсонщина звільнена від нацистів і зараз повернулася до "руського миру". Звичайно це все не щиро, це все постановка та пропаганда", — сказав Соболевський.

Що відомо про проведення виборів президента РФ на тимчасово окупованій Херсонщині

Псевдовибори президента Росії на окупованих територіях "влада" почала проводити ще у лютому. Протягом шести днів на ТОТ Херсонщини тривало незаконне "дострокове голосування. "Члени виборчкомів" проводили його на вулицях, ринках, робили подворові обходи.

Голова окупаційної "виборчої комісії Херсонської області" Захарова заявила, що явка на "достроковому голосуванні" перевищила 58%. За її словами, на "виборах" з 15 по 17 березня працюватиме 61 "виборча дільниця".

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок