Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

Херсон, сквер Джона Говарда
Херсон, сквер Джона Говарда до війни та закритий захисної конструкції під час повномасштабного вторгнення РФ, 12 березня 2024 рік. Фото: Роман Мрочко/Telegram

У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування скверу, який розташований на проспекті Незалежності біля пам'ятника Джона Говарда. Відтепер він матиме назву "Сквер Джона Говарда".

Про це в Telegram повідомив керівник міської військової адміністрації Роман Мрочко.

Громадські обговорення щодо перейменування скверу розпочались 11 грудня 2023 року. Більшість учасників підтримали пропозицію надати скверу поблизу будинку №50 на проспекті Незалежності назву "Сквер Джона Говарда". Статус скверу зона зелених насаджень отримала у листопаді 2021 року.

"Перейменувавши сквер у середмісті його ім'ям, херсонці увічнили пам’ять Джона Говарда", — йдеться у повідомленні.

Під час масованого обстрілу російськими військами Херсона 26 грудня 2023 року значне уламкове ураження прийшлось на пам'ятник Джону Говарду.

Раніше МВА перейменувала в обласному центрі низку вулиць, площ та скверів.

Також у Херсоні в рамках політики дерусифікації перейменували "Загальноосвітню школу – колегіум" № 51 імені Потьомкіна. Тепер вона називається Херсонський ліцей № 51 Херсонської міської ради.

304 людини підтримали варіант перейменувати "Бузковий сквер" у Меморіальний комплекс "Бузковий гай" пам’яті захисників Херсона.

Що відомо про Джона Говарда

Мандрівник і філантроп Джон Говард приїхав до Херсона у 1789 році, щоб допомагати місцевим жителям та військовим боротися проти спалаху епідемії висипного тифу.

20 січня 1790 року Джон Говард помер у Херсоні, йому більш як 60 років. Перед смертю він попросив, щоб на його могилі поставили сонячний годинник. Поховали Говарда у Степанівці.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок