На ТОТ Херсонщини завершились "дострокові вибори" президента РФ: що розповів експерт

На ТОТ Херсонщини завершились "дострокові вибори" президента РФ: що розповів експерт

Ексклюзивно
"Дострокові вибори" президента РФ
Бюлетені на так званих "дострокових виборах" президента РФ. Фото: скрін з відео пропагандистського телеканалу "Таврія. Новини Херсонської області"

Окупаційна влада тимчасово окупованої лівобережної Херсонщини заявила про завершення так званого "дострокового голосування" на виборах президента РФ.

Як розповів Суспільному заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, голосування відбувалось під дулами автоматів російських військових та з записаними на камеру завчених текстів.

“Дільниці були порожні, ніяких, в першу чергу, навіть так поодиноких людей не було. Їх, власне, це не цікавило. І я можу підтвердити те, що передавав рух опору "Жовта стрічка": активно використовували для голосування, зокрема карусельного, для створення хоч якоїсь видимости, військовослужбовців”, — розказав Сергій Данилов.

За словами жителів лівого берега, говорить Данилов, так звані члени виборчих комісій обходили будинки людей у супроводі автоматників.

“По селах це було скрізь, меншою мірою це стосувалося Скадовська і Генічеська. А так картина нічим не відрізнялася від того, що було і спостерігали на так званих "місцевих виборах”, — розповів Сергій Данилов.

Експерт каже, окупаційна влада підвозила для створення пропагандистської картинки так званих виборців зі Скадовська у сусідні села.

“Прийшла рознарядка на всі так звані бюджетні установи: школи, окупаційні адміністрації, комунальні підприємства. Їм роздавали слова, що саме говорити на камери й по декілька разів перезнімали ці сюжети в окремих випадках", — розказав Данилов.

За словами Сергія Данилова, окупаційна влада не оприлюднювала результатів так званого "дострокового голосування".

Що відомо про намагання РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

У грудні 2023 року Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову про проведення президентських виборів в березні 2024 року на окупованих територіях України.

У серпні 2023 року Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України і назвав їх порушенням міжнародного права.

З 21 лютого на тимчасово окупованих територіях півдня та сходу України російська окупаційна влада почала готуватись до проведення так званих “виборів” президента.

Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки, повідомила, що російська партія влади "Єдина Росія" отримає більшість голосів на так званих "виборах" на окупованих територіях України, де окупаційна влада проводить "псевдовибори".

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок