"У "виборах" на Херсонщині вирішальну галочку поставлять українські бійці". Голова ОВА звернувся до жителів лівобережжя

"У "виборах" на Херсонщині вирішальну галочку поставлять українські бійці". Голова ОВА звернувся до жителів лівобережжя

Херсонщина, ТОТ, лівобережжя, псевдовибори
Агітатори на ТОТ Херсонщини ходять по будинках місцевих жителів, лютий 2024 року . Фото: пропагандистський Telegram-канал "Таврия. Новости Херсонско области"

На лівобережжі Херсонської області Росія проводить так звані "дострокові вибори". До них окупаційний режим залучає й жителів поки що захопленої території.

Про це у Telegram повідомив очільник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

За його інформацією, російські окупанти закликають голосувати прямо на вулицях та погрожують людям, які не прийшли на псевдореферендум.

"Проведення референдумів, плакати з написами "Росії тут назавжди" — на це вже відповіли Сили оборони України на правобережжі. У цих виборах вирішальну галочку поставлять наші захисники та захисниці. І не важливо яку явку який результат намалює Росія, ці вибори не визнає жодна цивілізована країна. Жителі Лівобережжя розумію наскільки вам тяжко, але не опускайте руки, Україна своє повертає завжди. Зараз для вас одна порада — не ведіться на провокації росіян та бережіть себе", — говорить Прокудін.

Як повідомив у марафоні "Суспільне. Спротив" перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський, влада відстежує ситуацію на лівобережжі, у першу чергу цікавить порушення прав людини та гуманітарний стан.

"Посилився тиск на людей напередодні цього шоу, яке вони називають "вибори". Там немає масовості, яку вони малюють. Вони на своїх каналах показують людей, але переважно це одні й ті ж люди, які знімаються і на інших пропагандистських заходах. Це так можна сказати постійна масовка, яку вони постійно застосовують. Продовжується обхід людей з примусом на голосування. Бо більше випадків коли людина не подавала будь-які заяви, що хоче достроково проголосувати. Але до цієї людини приходять, кажуть, ви є в списках, голосуйте", — розповів Соболевський.

За словами першого заступника голови облради, жодних юридичних наслідків для тих людей, які фактично примусово під тиском взяли участь у псевдовиборах, не буде з боку України. Він додав, що такі люди змушені виживати.

"До людей, які допомагають окупантам організовувати всі ці заходи, буде зовсім інше ставлення, це 111 стаття, всі вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності", — каже він.

Раніше перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський розповів, що російським окупантам треба "картинка" про масову підтримку Путіна на ТОТ Херсонської області, але за один день це зробити неможливо.

Також у Центрі нацспротиву заявили, що вранці у тимчасово окупованій Новій Каховці представники руху опору підірвали офіс партії "Єдина Росія", поблизу так званої "виборчої дільниці".

Що відомо про намагання РФ провести "вибори" на окупованих територіях України

"Вибори" президента РФ відбудуться з 15 по 17 березня 2024 року.

У грудні 2023 року Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову про проведення президентських виборів в березні 2024 року на окупованих територіях України.

У серпні 2023 року Верховна рада України звернулася із закликом до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій та їх асамблей не визнавати незаконні вибори на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

Європейський Союз вже засудив намір Росії провести у вересні псевдовибори на окупованих територіях України і назвав їх порушенням міжнародного права.

З 21 лютого на тимчасово окупованих територіях півдня та сходу України російська окупаційна влада почала готуватись до проведення так званих “виборів” президента.

Міноборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки, повідомила, що російська партія влади "Єдина Росія" отримає більшість голосів на так званих "виборах" на окупованих територіях України, де окупаційна влада проводить "псевдовибори".

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок