"Рідна мова — шлях до перемоги". У Херсоні провели перший південний фестиваль рідної мови

"Рідна мова — шлях до перемоги". У Херсоні провели перший південний фестиваль рідної мови

Ексклюзивно

У Херсоні в укритті відбувся перший південний фестиваль рідної мови "Рідна мова — шлях до перемоги". Її організувала обласна військова адміністрація.

Виставки від херсонських бібліотек і музеїв, українські пісні, вікторини на знання мови та традицій. У ньому взяли участь 50 людей, вдвічі більше долучилися онлайн, розповів заступник начальника Херсонської обласної військової адміністрації Володимир Клюцевський.

"Херсонщина є тим форпостом для того, щоб продемонструвати, що наша рідна мова — українська мова. У рамках фестивалю, демонструємо на всю Україну, що Херсонщина — це Україна, а херсонці щирі українці, які дуже люблять свою країну", — каже Клюцевський.

Фестиваль рідної мови у Херсоні
Херсонці на фестивалі рідної мови "Рідна мова - шлях до перемоги", 21 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

Тетяна Голуб — солістка Херсонської обласної філармонії. На фестивалі вона виконала кілька українських пісень. За словами виконавиці, її улюблена — "Моя Україна" Тараса Петриненка, яка вважається неформальним гімном України. Під час заходу вона виграла книжку, яку буде читати з сином.

Фестиваль рідної мови в Херсоні
Вокалістка Тетяна Голуб виконує українські пісні на фестивалі рідної мови "Рідна мова - шлях до перемоги", 21 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

На заході співробітники Херсонського краєзнавчого музею провели майстерклас з виготовлення ляльки-мотанки. Як розповіла директорка музею Ольга Гончарова, мова складається з писемності, а кожна літера — знак, який передає якусь інформацію.

"Наприклад, на вишиванках символи теж мають свої позначки, свій сакральний зміст. І це інформація, яку теж передають. Лялька-мотанка також має сакральний зміст: це просто нитки або клаптики тканини, але коли ми додаємо своєї душі, праці, вона вже перетворюється в сакральний символ та оберіг", — каже Ольга Гончарова.

Фестиваль рідної мови в Херсоні
Жінки роблять поробки під час фестивалю рідної мови "Рідна мова - шлях до перемоги", 21 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

У рамках фестивалю також відбувся показ кінострічки "Найкращі вихідні". Виконувач обов'язків директора комунального підприємства "Кіновідеопрокат" Юрій Ковальов, розповів, що кінопоказ мав початися у березні 2022 року.

"Прем'єра кінопоказу була запланована на 2 березня 2022 року, а потім показ мав відбутись по всіх кінотеатрах України. Але повномасштабне вторгнення РФ не дало можливості показати стрічку людям", — розказав Ковальов.

Фестиваль рідної мови в Херсоні
Херсонці дивляться стрічку "Найкращі вихідні" на фестивалі рідної мови "Рідна мова - шлях до перемоги", 21 лютого 2024 рік. Фото: Суспільне Херсон

У планах зробити фестиваль щорічним.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок