Перетворюють гільзи на картини. Майстрині з Херсонщини беруть участь у проєкті "Українська артзброя"

Перетворюють гільзи на картини. Майстрині з Херсонщини беруть участь у проєкті "Українська артзброя"

Ексклюзивно

Майстрині з Нововоронцовки Херсонської області беруть участь у проєкті "Українська артзброя", який започаткував Ізмаїльський військово-історичний музей. Вони перетворюють зброю на артоб'єкти та збирають "донати" для того, щоб підтримувати українських військовослужбовців.

Художниця з Нововоронцовки Ольга Правдюк перетворює рештки зброї на мистецькі об'єкти. Працює з таким полотном, як танкові гільзи.

"Немає єдиного джерела, з якого я беру натхнення. Інколи це картинки в інтернеті, а інколи ідеї приходять просто з космосу. Але всі мої роботи якось пов'язані з українською тематикою, з символікою. Тут мальви й соняхи, і український орнамент.", — розповіла художниця.

Херсонщина, тубуси, гільзи
Художниця Ольга Правдюк розмальовує тубуси, Херсонщина, січень 2024 року. Фото: скрін відео Анна Гусинська

Зі своїми роботами Ольга бере участь у проєкті "Українська артзброя". Його започаткував військово-історичний музей міста Ізмаїл.

"Для мене це не просто робота, яку треба виконати. Кожна розмальована гільза — це моє дітище, в кожній роботі — частинка мене. І кожна робота для мене по-своєму особлива", — говорить жінка.

Ідея взяти участь у мистецькому проєкті виникла, коли побачили у соцмережах роботи інших майстрів, розповіла директорка Нововоронцовського будинку культури Анна Гусинська.

"В цій групі настільки круті світлини різних майстрів із різних куточків України, які перетворювали тубуси, гільзи, ящики з БК, величезні уламки — з того, що нагадувало війну, у якийсь витвір мистецтва. У нас працює художник, дуже талановита дівчина. А після того, як громада була в окупації і як у нас йшли, а на деяких територіях продовжують вестися активні бойові дії, то ми сьогодні маємо й гільзи, й тубуси, й багато уламків, і всього того, що може послужити полотном для участі в проєкті "Українська артзброя", — повідомила директорка будинку культури.

Херсонщина, тубуси, гільзи
Розмальований соняхами тубус, Херсонщина, січень 2024 року. Фото: скрін відео Анна Гусинська

Художниця говорить, що працювати з таким матеріалом набагато складніше, ніж працювати на папері. Все залежить і від гладкості, і від форми предмета.

"Тим більше, що є такі, що краще зберегли форму, а є більш пошкоджені. А для мене як для майстрині це просто інший спосіб подачі своєї ідеї", — розповіла Ольга.

У роботі використовують безпечні матеріали. Кожен з витворів особливий.

"Сьогодні ми вже надіслали одну роботу в Ізмаїльський військово-історичний музей. І продовжуємо далі з ними співпрацювати. Окрім того, накопичуємо роботи в себе, для того, щоб вони на майбутнє обов'язково приносили користь. Обов'язково будемо проводити розіграші, аукціони, збирати "донати" для того, щоб підтримувати наших військовослужбовців", — говорить Анна Гусинська.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.

На початок