Війська РФ розмістили свою техніку на території заповідника Асканія-Нова на Херсонщині

Війська РФ розмістили свою техніку на території заповідника Асканія-Нова на Херсонщині

Птахи у заповіднику Асканія-Нова
. Херсонщина. Тварини пасуться в заповіднику Асканія-Нова Фото: Біосферний заповідник "Асканія Нова" ім. Е. Фальц-Фейна/Facebook

Російські окупанти розмістили в Біосферному заповіднику "Асканія-Нова" імені Ф. Е. Фальц-Фейна на Херсонщині 11 опорних точок армії. Це засоби протиповітряної оборони й бронетанкові війська. Також розтягують майно заповідника, яке накопичували останні 30 років.

Про це телемарафоні "Суспільне. Спротив" повідомив директор біозаповідника "Асканія-Нова" (1990-2021 років) Віктор Гавриленко.

асканія гавриленко
Херсонщина .Зебри та буйволи у заповіднику. Фото: Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна/Facebook

За його словами, призначений окупаційною владою директор з'їздив у Ростовську область, в асоціацію "Жива природа степу" та уклав угоду про розведення, збереження видів Червоної книги Росії.

"Ця асоціація здійснювала спроби розведення сайгаків, але в них нічого не вдалося. Я думаю, що вони будуть перевозити з "Асканії-Нової" цих тварин. Можуть вивезти зебр, антилоп, у першу чергу, куланів. Поголів'я, яке перебуває в загонах Великого Чапельського поду, дуже порідшає не стільки від вивезення, скільки через те, що будуть його там відловлювати. Бо там немає зараз фахівців, які вміють працювати з цими тваринами", розповів Гавриленко.

В природоохоронній території була спеціально напрацьована технологія, говорить колишній директор, але основні фахівці, які здійснювали науковий супровід, виїхали з "Асканії-Нової".

Заповідник був потужним центром екотуризму на півдні України. Там приймали понад 100 тисяч екскурсантів на рік. За словами Віктора Гавриленка, нині новий парк дендрологічного парку зовсім не відвідують люди туди нікого не пускають.

"На території біосферного заповідника розміщені 11 опорних точок російської армії. Я підозрюю, що в пагорбах дендрологічного парку зроблені опорні пункти. І в разі звільнення тієї території, якщо там будуть ті війська, то ця територія неймовірно постраждає", — розповів Віктор Гавриленко.

асканія гавриленко
Тимчасово окупована Херсонщина. Пожежа в степу Асканії-Нової, 1 вересня 2023 року Фото: Пропагандистський канал Таврия. Новости Херсонской области/Telegram

Відомо, що в заповіднику "Асканія-Нова" були дві великі пожежі. Перша — це загоряння від збитої ракети. А загоряння, яке спостерігається зараз — в результаті грозового розряду.

"Перша територія, яка загорілася, там живуть тварини, зібрані з різних країн і континентів. Там велика кількість куланів туркменських, які в червоному списку МС ОПМіжнародний союз охорони природи, коні Пржевальського, стадо бізонів, різні види антилоп, близько 30 зебр трьох видів. Друга пожежа на найбільшій ділянці заповідного степу не тільки України, а й Європи. Саме завдяки цьому, біосферний заповідник має статус ЮНЕСКО", — повідомив директор.

Віктор Гавриленко додав, ця екосистема буде відновлюватися протягом 11 років. Але там можуть бути дуже серйозні втрати.

Що відомо про окупацію Біосферного заповідника "Асканія-Нова" ім. Фальц-Фейна

24 лютого 2022 року о дев'ятій годині ранку на кордоні Асканії й Чаплинки вже з'явилася російська техніка. Понад рік установа функціонувала в автономному режимі, але в українському форматі.

7 квітня 2023 року телеграмканал Горностаївський Рух опублікував фото, на якому російські військові хизуються, тим що влаштували сафарі в біосферному заповіднику "Асканія нова". Керівництво Біосферного заповідника "Асканія-Нова" заперечило інформацію про вбивство сарн на території парку.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок